Od kilku dni wyszukiwarka Google mieni mi się w ramkach otaczających poszczególne wyniki wyszukiwania, i tak sobie myślałem, że chyba za rzadko ostatnio z tej wyszukiwarki korzystam, bo nawet nie zauważyłem kiedy ta zmiana nastąpiła.

Ale zarówno w trybie incognito, jak i u koleżanki z tego co widzę jest „po staremu”, więc zapewne to kolejne testy Google…

Potencjalnie nowy wygląd wyników wyszukiwania w Google

Wprawdzie trochę rażą mnie jeszcze te otoczki dookoła poszczególnych pozycji, ale zakładam, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Do tego w tej formule zdają się bardziej czytelne, bo poszczególne pozycje są lepiej od siebie odseparowane.

Stary wygląd:

Nowy wygląd:

Zwłaszcza, że o ile kiedyś w wynikach wyszukiwania mieliśmy tylko podstawowe informacje (i reklamy ;-)), to obecnie każda z pozycji może zostać wyświetlona z dodatkowymi informacjami/pozycjami i takie ramki pozwalają lepiej przyporządkować dane elementy do konkretnej pozycji.

Stary wygląd:

Nowy wygląd:

Oczywiście nie można wykluczyć, że z testów wyjdzie, że nowy wygląd nie będzie nowym wyglądem, a tylko jednym w z wielu testowych wariantów… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk