Chyba nie jestem typowym użytkownikiem smartfona, bo nie dość, że nie mam na nim aplikacji do Facebooka, to jeszcze chyba częściej zmieniam telefon niż instaluje na nim jakąś grę.

Przez ostatnie kilka lat – nie licząc produkcji w stylu „zainstaluj, uruchom by zobaczyć o co tyle szumu, odinstaluj i zapomnij” – grałem (i zapamiętałem) tylko w kilka tytułów: World of Goo, Limbo, Angry Birds, Cut the Rope. Szukając w historii konta znalazłem jeszcze Where’s My Water? i Sprinkle.

Aktualnie na telefonie mam zainstalowane 3 gry: Hitman GO (od dawna), Lara Croft GO (od niedawna) i The Walking Dead No Man’s Land (w ostatnią grywam czasami, ale głównie na komputerze, za pomocą emulatora).

Prawdopodobnie – patrząc po liście tematów do opracowania – informacje o wszystkich 3 pojawią się na stronie, z tym, że zaczniemy od gry Hitman GO, którą aktualnie można kupić w promocji za niewiele ponad 5 zł.

Hitman GO

Jakbym miał się zastanowić nad tym, dlaczego akurat te gry zapamiętałem, i w ogóle dlaczego w nie grałem, to poza dopracowanym wykonaniem, ciekawym pomysłem (na rozgrywkę) łączy je jeszcze jeden, dość istotny element – są to gry, w których ważniejsze od szybkiego mazania paluchem po ekranie jest myślenie nad działaniami, każdym kolejnym ruchem.

android_hitman-go01

I tak samo jest w przypadku gry Hitman GO – raczej nie uświadczycie tu wartkiej akcji, a i Wasze palce raczej nie zmęczą się nadmiernie, chyba, że od drapania po głowie, przynajmniej w niektórych misjach.

Gra planszowa na smartfonie

Jakbym chciał jakoś zaszufladkować grę Hitman GO, to chyba powiedziałbym (napisałbym), że jest to strategiczna gra planszowa, tyle, że przeniesiona/zaadaptowana do grania na urządzeniach mobilnych.

android_hitman-go02

I choć nasz cel w większości misji jest dość podobny – zabić wszystkich, lub tylko wybranych, ew. przedostać się z miejsca A do miejsca B, to dzięki wprowadzaniu kolejnych elementów, kolejnych typów przeciwników gra się do końca przyjemnie, raczej bez ryzyka znużenia.

android_hitman-go03

Teraz w promocyjnej cenie

Standardowa cena tej gry to chyba jakieś 30 zł, ale teraz możecie ją nabyć za 5,44 zł, dzięki promocji w Google Play – więc jeśli ktoś z Was lubi gry, w których od szybkości palca ważniejszy jest umysł, to zdecydowanie warto skorzystać z tej promocji.

Sam również nabyłem ją w promocji, jak dobrze pamiętam w ramach którejś z ofert Humble Bundle.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej