Wczoraj zaktualizowałem Home Assistant do najnowszej wersji, czyli 2024.5.1, a dziś, przy okazji testu „systemu alarmowego” zorientowałem się, że nowa wersja nie chce współpracować z dodatkiem „yi-hack Home Assistant integration”. A właściwie to dodatek nie chce w pełni współpracować z nową wersją. A jeszcze precyzyjniej, to jedna z opcji, jakie dodatek dodaje do Home Assistanta nie działa, wyrzucając błąd. Dla mnie o tyle istotna opcja, że pozwalająca włączyć i wyłączyć kamerę, z czego korzystam. Nie tylko ze względu na prywatność…

Home Assistant 2024.5 i yi-hack Home Assistant integration

Dodatek, o którym mowa, upraszcza dodawanie do Home Assistant kamer (głównie) marki YI ze zmodyfikowanym oprogramowaniem (Yi-Hack), i jedną z opcji, jest właśnie ich włączanie i wyłączanie (tryb prywatności). Jednak w wersji Home Assistant 2024.5 nastąpiły pewne zmiany, których autor dodatku (jak i ogólnie modyfikacji oprogramowania do kamer) nie zdążył jeszcze wdrożyć, i przy próbie skorzystania z przełącznika w Home Assistant pojawiał się błąd:

Detected that custom integration 'yi_hack’ calls async_create_task from a thread at custom_components/yi_hack/switch.py, line 183: self.hass.async_create_task… Please report it to the author of the 'yi_hack’ custom integration.

Na szczęście nie musiałem samemu szukać przyczyny, bo tę już zgłosiła, i nawet wstępnie naprawiła społeczność zgromadzona wokół projektu „yi-hack Home Assistant integration”, więc niebawem pewnie poprawka trafi w ramach aktualizacji.

A dla tych, co nie chcą, jak ja, czekać, dobra informacja: wystarczy zmienić 3 linijki w pliku „custom_components/yi_hack/switch.py”, co zostało wyraźnie oznaczone na stronie z propozycją poprawki…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk