Malinowy konkurs już za nami, i w związku z tym chciałbym podzielić się z Wami kilkoma uwagami i spostrzeżeniami związanymi z konkursem, zwłaszcza że zwycięzcy już wiedzą, że to oni wygrali…
Spis treści w artykule
105 punktów uzyskały tylko 4 osoby
To co mnie chyba najbardziej zaskoczyło, to fakt, że maksymalną ilość punktów zdobyły tylko 4 osoby, a do tego mamy parytet(y):
- Dawid 105 2:43 (I nagroda)
- Agnieszka 105 2:48 (II nagroda)
- Maria 105 2:51
- Robert 105 36:15
Jak widać po pierwszych trzech wynikach – o wygranej zadecydowały dosłownie sekundy, a gdyby były 4 nagrody, to jedną z nich otrzymałby również Robert, który wprawdzie pod względem czasu trochę odstaje od pierwszej trójki, to jednak uzyskał 105 punktów, a to punkty były pierwszym kryterium przyznania nagród.
Tak więc nagrody wędrują do:
- I nagroda: Raspberry Pi 3 model B trafia do Dawida, który zdobył 105 punktów w 2 minuty i 43 sekundy
- II nagroda: Raspberry Pi model B trafia do Agnieszki, która zdobyła 105 punktów w 2 minuty i 48 sekund
Oczywiście szczególnie mocno gratuluje Dawidowi (który tak się przedstawił, choć na podstawie danych z FB dałbym mu inaczej na imię ;-)) i Agnieszce, ale również Marii, którą od wygranej dzieliło tylko kilka sekund, i Robertowi, który jako jeden nielicznym odpowiedział prawidłowo na wszystkie pytania, choć zajęło mu to trochę więcej czasu niż pierwszej trójce.
Ale gratuluję – i dziękuje za udział – również wszystkim pozostałym uczestnikom, zwłaszcza że niektórzy z Was oprócz samego udziału w konkursie, podzielili się ze mną również swoimi uwagami i spostrzeżeniami, które albo były wdrażane na bieżąco (o ile nie miały wpływu na wynik samego konkurs), albo zostaną wzięte pod uwagę przy następnych tego konkursach.
Statystyki, czyli magia liczb
Wprawdzie na stronę z informacjami o konkursie, jak i na stronę z pytaniami konkursowymi (formularz konkursowy) trafiło sporo osób, to formularz z odpowiedziami ostatecznie przesłało tylko 19 osób, stąd stwierdzenie narzeczonej, że następnym razem przed publikacją konkursu ona sprawdzi się z pytaniami, bo może przesadziłem z ich ilością, lub stopniem skomplikowania, nawet jeśli to strona o tematyce w większości dość technicznej… ;-)
W każdym razie 19 osób zdobyło łącznie 1520 punktów, co daje średni wynik na poziome 80 punktów w 10596 sekund (trochę ponad 9 minut na uczestnika).
- Najlepszy wynik punktowy: 105 punktów (4 osoby)
- Najsłabszy wynik punktowy: 20 punktów (ale zarazem najlepszy czas)
- Najkrótszy czas: 1:19 (ale też najmniej punktów)
- Najdłuższy czas: 36:15 (ale 105 punktów, a więc TOP4)
- W konkursie wzięły udział 3 kobiety, z tego 2 znalazły się w TOP4
Promocja konkursu w mediach społecznościowych
Konkurs celowo nie był promowany poza stroną/serwisem Webinsider, nie było trzeba również udostępniać w mediach społecznościowy informacji o nim, co zapewne też przełożyło się na mniejszą frekwencję niż się spodziewałem.
Oczywiście bazując m.in. na doświadczeniach z (współ)organizacji różnych konkursów na innych stronach, w innych serwisach, i przy rezygnacji z promocji w mediach społecznościowych spodziewałem się słabszego zainteresowania, to przypuszczałem, że zainteresowanie mimo to będzie i tak większe, zwłaszcza że w przypadku wejść z wyszukiwarki hasła związane z Raspberry Pi stanowią dość solidny kawałek całego tortu (choć z drugiej strony wejść było i tak sporo, tylko większość z Was z jakichś względów nie przesłała formularza).
Ale czasem trzeba ponieść takie ryzyko, zwłaszcza że nie raz już pisałem, że stronę Webinsider często wykorzystuje na potrzeby różnych testów/eksperymentów, dzięki czemu później mogę wykorzystać zdobytą w ten sposób wiedzę w „bardziej komercyjnych projektach” (również jako argument w planowaniu wydatków związanych z promocją ;-)).
Niebawem kolejny konkurs
Zachęcam do śledzenia naszej strony, gdyż już niebawem kolejny konkurs, w którym tym razem – jeśli nic się nie zmieni w międzyczasie – będą do wygrania licencje na „komercyjne oprogramowanie narzędziowe”, którego szerszy opis pojawi się niebawem na naszej stronie.
Zachęcam też do zapisywania się do naszego Newslettera, za pośrednictwem którego nie tylko wysyłamy informacje o nowych konkursach (czasem z wyprzedzeniem), ale można w nich znaleźć również wskazówki, gdzie szukać informacji, które mogą okazać się przydatne w samym konkursie.
- Wakacje składkowe ZUS a zawieszenie działalności gospodarczej, czyli uważaj, bo być może nie będziesz mógł skorzystać (w 2024) - 1970-01-01
- Przykładowy kalkulator wyceny usługi druku 3D, czyli nie tylko materiał się liczy - 1970-01-01
- Home Assistant 2024.10, czyli nowa karta „nagłówek” i niedziałający TTS w ramach usługi Google Cloud - 1970-01-01