Stoczyłem rozmowę z kolegą na temat mobilnego internetu. Można powiedzieć, że “zapalniki” do tej rozmowy były dwa. Pierwszy, że korzystam z oferty Orange Flex i pakietu UNLMTD, czyli oferty m.in. z nielimitowanym internetem, za co płacę 80 zł miesięcznie. Drugi, to niedawno uruchomiona promocja w Plush na Kartę (Plus), gdzie za 1 zł można wykupić nielimitowany dostęp do internetu na 24 godziny, co teoretycznie sprawia, że jest to lepsza oferta, niż ta, z której korzystam. Zacznę od stwierdzenia, że wbrew temu, co się może wydawać, nie jest to lepsza oferta. Przynajmniej dla mnie.

I nawet nie chodzi o to, że w Orange Flex za 80 zł mam nie tylko pakiet UNLMTD, czyli nielimitowany internet. Nawet nie chodzi o to, że w tej cenie mam też nielimitowane połączenia, SMSy i MMSy. Być może nawet nie chodzi o to, że w ramach tej oferty poza główną kartą, mam jeszcze 3 dodatkowe z moim numerem, a więc to wszystko, co wyżej, mogę mieć nawet na 4 urządzeniach (np. dwa routery dla internetu i dwa telefony). A po prostu oferta Plush nie jest dla osób, które codziennie chcą korzystać z nielimitowanego internetu, a raczej od czasu do czasu. Bo jak to często bywa – diabeł tkwi w szczegółach…

Bo faktycznie, 24 godziny nielimitowanego internetu kosztują złotówkę. Teoretycznie nawet jakby ktoś chciał z tej oferty korzystać przez cały miesiąc, to wyjdzie 30-31 zł. Nadal niewiele. Ale by móc korzystać z nielimitowanego dostępu do internetu, trzeba korzystać w Plush na Kartę z oferty podstawowej (pakietu) za minimum 30 zł. A to już sprawia, że zabawa w takim wariancie robi się dość. A do tego, co 24 godziny trzeba pamiętać, by włączyć usługę: Należy wysłać SMSa o treści NOLIMIT na numer 80225.

Natomiast jest to fajna usługa dodatkowa, dla osób, które i tak korzystają z Plush na Kartę, w pakiecie za minimum 30 zł miesięcznie, i od czasu do czasu potrzebują skorzystać z nielimitowanego internetu.

Z tym, że jest tu kolejny haczyk, a być może nawet i zabójca tejże usługi, bo 1 zł to jest opłata promocyjna, do końca marca 2024, a od 1 kwietnia będzie to 5 zł za 24 godziny.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk