eBook "Uspokój swoje finanse"

W planach miałem opublikować dziś wpis na inny temat (jest jeszcze taka szansa), ale niczym grom z jasnego nieba trafił się temat kolejnego serwisu, „dzięki któremu” pozbędziecie się trochę gotówki na „serwis o charakterze rozrywkowym”, a konkretnie subskrypcję Premium SMS.

Jak być może niektórzy z Was wiedzą, jakiś czas temu stwierdziłem, że nie będę opisywał każdego przypadku tego tupu – jest tego za dużo, i tak naprawdę cały czas model działania jest taki sam. Zmienia się tylko temat/motyw przewodni, który ma zachęcić kolejne osoby do „skorzystania z usługi” – dlatego przygotowałem ogólny poradnik jak unikać tego typu pułapek.

Natomiast czasem zdarza mi się zrobić wyjątek, i poświęcam tematowi miejsce na stronie – tak też będzie tym razem…

Sklep rowerowy RED BIKE

Tematem postanowiłem się zająć, bo jak poinformowała mnie koleżanka, wśród jej korporacyjno-lemingowego towarzystwa zapanowała euforia, i prawie każdy „gra o rower” na Facebooku.

Strony w tym procederze biorą udział przynajmniej 2 – nie będę podawał linków, zainteresowani znajdą w wyszukiwarce. Ważne, że na stronach znajdziecie informacje o konkursie:

Witajcie! Z racji tego że powoli zbliża się sezon letni,pragnę rozdać parę nowych rowerów

Rowery mają minimalne zadrapania w nietypowych miejscach. Jeśli ktoś chce,niech udostepni ten post jak i polubi naszą stronę

7 Kwietnia wybiorę osobe która otrzyma rower,Pozdrawiam

No i tak sobie ludzie udostępniają, i przez to jeden profil ma ponad 54 000 polubień, drugi trochę mniej – 20 000, i to mimo informacji:

Nazwa sklepu nie ma żadnych powiązań z żadnym sklepem

Wygrałeś możliwość aktywacji subskrypcji Premium SMS

Na każdym z profili raz na jakiś czas pojawia się post o wyłonieniu zwycięzcy, np.:

GRATULACJE !
Jeżeli to twój profil –> http://www.facebook.com/profile.php?id=000000000000
Prosimy o zgloszenie na naszej stronie : http://odbierz-rower.lt.pl w celu odbioru nagrody. Gratulujemy

GRATULACJE !
Jeżeli to twój profil –> www.facebook.com/profile.php?=7432645066541
Prosimy o zgloszenie na naszej stronie : www.zgloszenie-konkursowe.lnfo.eu . Gratulujemy

I jeśli ktoś z Was kliknie w któryś z linków do do profilu szczęśliwego zwycięzcy na Facebooku, to się przekona, że właśnie o niego. Ale fart… ;-)

facebook_sklep-rowerowy-red-bike_konkurs_201604_premium-sms01

Po prostu został tu wykorzystany prosty trik, który sprawia, że kliknięcie w dowolny link powoduje otworzenie strony z Waszym profilem (tym na który w danej chwili jesteście zalogowani), gdyż dodatkowe parametry w przypadku tego typu linków są przez Facebooka pomijane, a znajdują się tam tylko po to, by „sprawiać wrażenie”.

Subskrypcja Premium SMS

Dalej idzie z górki – czyli trafiamy na stronę pełną reklam AdSense (szansa na dodatkowy zarobek), oraz zachętę do wysłania SMS:

 • ag.zar na nr 92550
 • ag.bike na nr 92590

facebook_sklep-rowerowy-red-bike_konkurs_201604_premium-sms03

W odpowiedzi przyjdzie kod, który wystarczy wpisać w pole, i zamiast roweru macie subskrypcje premium SMS, czyli szykujcie się na wydatki:

Użytkownik obciążany jest opłatą 6,15 brutto za otrzymanie każdej wiadomości SMS MT wysłanej do niego w ramach Serwisu, przy czym koszt zależy od taryfy , z której korzysta serwis i jest taki sam dla wszystkich sieci.

Bo jak można przeczytać (jak ktoś odpowiednio dokładnie poszuka):

Jest to strona typu landing page (będącą częścią usługi klubgraczy.pl), która umożliwia dostęp do konta premium na stronie klubgraczy.pl. Niniejszy landing page jest usługą Premium SMS dostępną w sieciach Plus, T-Mobile, Orange oraz Play. Koszt wysłania SMS wynosi 25,00 zł (30,75 zł brutto). Użytkownik wysyłając SMS pod podany na stronie numer oświadcza, że akceptuje Regulamin naszej usługi dostępny pod tym adresem i zdaje sobie sprawę z tego, że niniejsza strona ma charakter wyłącznie satyryczno-rozrywkowy. W przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt pod adres emailowy: [email protected]. Życzymy przyjemnego korzystania ze strony i wielu godzin spędzonych na rozgrywkach!

HIMA-G

Za oboma „konkursami” stoi:

Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem”) określa zasady korzystania z płatnych usług serwisów multimedialnych (zwanych dalej „Serwisami”), świadczonych HIMA-G Spółkę z o.o. z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim, przy ul. stary rynek 21, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Poznania – Nowe miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gosporczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 000378686, nr NIP: 9950220583, nr Regon: 3011682541 (zwaną dalej „HIMA-G”)

A mniej lub bardziej podobnych „konkursów” mają więcej:

 • konkursiphone6.pl
 • sg6edge.pl
 • winike.pl
 • winshoes.pl
 • ledbuty.pl
 • kosmetykikonkurs.pl
 • konkurskosmetyki.pl
 • wincandy.pl
 • sg7edge.pl
 • konkurspsc.pl
 • steamadd.pl

Poprawne wypełnienie formularza wiąże się dla Użytkownika z jednorazowymi opłatami za wysłany SMS:

 • pod numer 75480 – koszt wysłania SMS wynosi 5 PLN netto (6,15 PLN brutto), przedłuża ważność konta na stronie klubgraczy.pl o 3 dni
 • pod numer 79480 – koszt wysłania SMS wynosi 9 PLN netto (11,07 PLN brutto), przedłuża ważność konta na stronie klubgraczy.pl o 7 dni
 • pod numer 91955/91985 – koszt wysłania SMS wynosi 19 PLN netto (23,37 PLN brutto), przedłuża ważność konta na stronie klubgraczy.pl o 15 dni
 • pod numer 92550/92590 – koszt wysłania SMS wynosi 25 PLN netto (30,75 PLN brutto), przedłuża ważność konta na stronie klubgraczy.pl o 30 dni

oraz z opłatami ponawianymi w przypadku zapis usługę subskrypcyjną „KLUB”:

 • wiadomość 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) – koszt odebrania SMS wynosi 5 PLN netto (6,15 PLN brutto), każdy odebrany SMS przedłuża ważność konta na stronie klubgraczy.pl o 3 dni

Dezaktywacja usługi: SMS o treści „KLUB” na nr 60568

Dezaktywacja serwisu

Jeśli – powiedzmy, że – z rozpędu aktywowałeś subskrypcje Premium SMS, to by minimalizować swoje straty warto ją wyłączyć.

W tym celu należy wysłać SMS o treści STOP KLUB na nr 60568.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"