Chcesz korzystać z usługi telekomunikacyjnej, która jest neutralna klimatycznie? Taki jest Orange Flex – sieć komórkowa w aplikacji, z którą ograniczysz ślad węglowy. Sprawdź, jak Flex osiągnął neutralność klimatyczną oraz dowiedz się, co to jest OZE i ślad węglowy. Korzystaj z usług, które są bardziej przyjazne dla naszego środowiska!

Orange Flex – co to?

Orange Flex to sieć komórkowa bez zobowiązań w aplikacji. Wszystko załatwisz szybko i sprawnie bez wychodzenia z domu. Zapomnij o papierowych dokumentach do podpisywania!

Z Flexem masz nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y w kraju i w roamingu w UE i korzystasz z popularnych social mediów do woli. Wszystko dzięki Social Pass – funkcjonalności, która sprawia, że korzystasz z mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Messenger, Facebook czy WhatsApp i wielu innych, bez zużycia transferu.

W Orange Flex możesz używać dodatkowej karty eSIM, by korzystać z numeru telefonu nawet na dwóch urządzeniach.

Zgarniaj atrakcyjne zniżki i promocje w Klubie Flex, dziel się GB ze znajomymi i korzystaj z opcji polecania, “Polecaj i zarabiaj”.

Fajnie być Flex, prawda? Nas to nie dziwi. Tak jak sieć w aplikacji. Dołącz do Orange Flex, czyli pierwszej neutralnej klimatycznie usługi telekomunikacyjnej w Polsce – https://flex.orange.pl/eko.

Neutralność klimatyczna Orange Flex

Przyszłość naszej planety nie jest Ci obojętna? Starasz się wybierać usługi i produkty świadomie? Orange Flex to pierwsza w Polsce usługa telekomunikacyjna, która jest neutralna klimatycznie. Dlaczego?

  • Orange Flex maksymalnie ogranicza emisję gazów cieplarnianych, a emisje, których nie da się uniknąć, kompensuje, wspierając międzynarodowy projekt z certyfikatem Gold Standard oraz realizując akcję EKO GB, wspierającą sadzenie bioróżnorodnych lasów w Polsce
  • Ślad węglowy wynikający z korzystania z usług telekomunikacyjnych został zmniejszony aż o 90%! Od teraz 100% energii elektrycznej w Orange Flex pochodzi z odnawialnych źródeł. Nie wszystkich emisji można uniknąć, dlatego Flex wspiera konkretny projekt z certyfikatem Gold Standard, który gwarantuje faktyczne usunięcie z atmosfery deklarowanych ilości CO2. Na czym polega przedsięwzięcie? W kolumbijskiej sawannie przywraca naturalny, zielony, bioróżnorodny las i wspiera rozwój lokalnej społeczności.
  • Czym jest ślad węglowy? Ślad węglowy opisuje całkowitą sumę emisji gazów cieplarnianych wygenerowanych przez daną osobę, przedsiębiorstwo, produkt itd. Obejmuje emisje dwutlenku węgla, podtlenku azotu czy metanu.
  • Energia niezbędna do świadczenia usług telekomunikacyjnych pochodzi od tego roku z odnawialnych źródeł – z farm wiatrowych w Wielkopolsce zbudowanych na potrzeby Orange. Co to jest OZE? To odnawialne źródła energii – korzystanie z nich nie wyczerpuje zasobów Ziemi. Kluczowe OZE to energia wiatru, wody (rzek i mórz), słońca oraz energia geotermalna.
  • Bez papierowych umów i faktur. Wszystkie formalności załatwisz w aplikacji Orange Flex.
  • eSIM – możesz korzystać z wirtualnej karty SIM. Zero plastiku!
  • Opakowania na kartę SIM od Flexa mają certyfikat FSC Mix, co potwierdza, że nasze opakowanie zrobiono z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC oraz z materiałów pochodzących z recyklingu i z innych kontrolowanych źródeł. Użyta farba jest pochodzenia roślinnego. Wszystko po to, by ograniczać negatywny wpływ na środowisko.
  • Blister na kartę SIM jest o połowę mniejszy. Blister to opakowanie, w którym znajduje się karta SIM – Flex zredukowało jego wymiary o połowę, zużywając o połowę mniej plastiku.
  • Razem z Orange Flex możesz sadzić bioróżnorodny las, przekazując dowolną liczbę swoich niewykorzystanych EKO GB w aplikacji Flex.

Zasadź las z Orange Flex

Chcesz zrobić coś dla siebie i przyszłych pokoleń? Włącz się do akcji EKO GB i razem posadźmy bioróżnorodny las na zawsze! Bioróżnorodny las ze zróżnicowanymi gatunkami drzew ma szansę przetrwać dłużej, a las na zawsze to taki, który jest zarządzany przez naturę i znajduje się na ziemi, która zawsze będzie terenem leśnym. Taki las nie zostanie wycięty. Akcja EKO GB w Orange Flex jest organizowana we współpracy z Fundacją Las Na Zawsze.

Jak posadzić las z Orange Flex?

W aplikacji Orange Flex możesz przekazywać dowolną liczbę GB internetu, które Ci zostały w ramach Planu komórkowego. Każde 30 GB to 1 m2 lasu.

Do dzieła! Dołącz do pierwszej neutralnej klimatycznie usługi telekomunikacyjnej w Polsce! Możesz przenieść swój numer od dowolnego operatora lub założyć nowy, a to wszystko szybko i prosto w apce.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Gościnny artykuł sponsorowany