eBook "Uspokój swoje finanse"

Ile funtów trzeba uzbierać na weekendowy wyjazd do Wielkiej Brytanii i co kupować na miejscu? Nawet po wyjściu UK z Unii Europejskiej, Polacy chętnie odwiedzają ten kraj. Ma on wiele do zaoferowania pod kątem turystycznym, ale nie tylko. Część podróżnych jeździ tam na zakupy, które często są bardziej opłacalne niż w Polsce. Aby jednak rzeczywiście tak było, trzeba wiedzieć, kiedy wymieniać PLN na GBP i gdzie szukać jak najkorzystniejszych kursów funta. Im lepiej trafisz, tym tańszy okaże się wyjazd i bardziej opłacalne zakupy.

Kurs funta i Twoje wydatki podczas weekendu w Wielkiej Brytanii

To, ile funtów wydasz na weekend w UK, zależy głównie od charakteru Twojego wyjazdu. Jeśli liczysz na pobyty w drogich hotelach i jedzenie w renomowanych restauracjach, to mówimy o wydatkach rzędu 400-500 GBP (2000-2700 zł). Koszta te natomiast łatwo możesz zredukować. Wystarczy tylko, że wybierzesz nieco oddalony od centrum miasta hotel o niższym standardzie. Noc w trzygwiazdkowym obiekcie to wydatek rzędu 90 funtów. Za obiad w przeciętnej restauracji zapłacisz natomiast ok. 20 GBP na osobę.

Przy odrobinie chęci weekend w UK kosztować Cię może 250-350 funtów (1300-1800 zł). Sporo zaoszczędzić możesz również, kupując obcą walutę w odpowiedni sposób. Podstawą jest znalezienie miejsca oferującego korzystny kurs GBP. Świetnie sprawdzi się tu Walutomat, dostępny na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/.

Jego zaletą jest to, że nie jest typowym kantorem internetowym czy bankiem. To platforma wymiany walut, łącząca użytkowników sprzedających i kupujących dane waluty. Masz więc szansę trafić tam na oferty znacznie atrakcyjniejsze niż te w tradycyjnych serwisach. Im niższa natomiast będzie cena funta, tym mniej złotówek wydasz na uzbieranie potrzebnej Ci kwoty. W praktyce więc wyjazd okaże się znacznie tańszy.

Co warto kupować w UK i przywozić do Polski?

Zakupy w funtach pociągają wielu Polaków. Zwykle stoją za tym natomiast dwa typy motywacji:

  • nabycie przedmiotów, które w UK mają niższe ceny niż w Polsce,
  • nabycie przedmiotów, które w Polsce mają niższą jakość lub są niedostępne.

W obu tych przypadkach wizyta w UK jest doskonałą okazją do zaopatrzenia się w pożądane produkty. Najchętniej i najczęściej natomiast podróżni wydają swoje GBP m.in. na:

  • herbaty – tej zależności na pewno nie trzeba tłumaczyć. Anglia słynie z herbaty i można znaleźć tam wiele jej odmian, często niespotykanych w naszym kraju;
  • słodycze – Wielka Brytania może pochwalić się kilkoma rodzajami łakoci, które są znane i rozpoznawalne na całym świecie. Mowa tu o np. Maltesers, Cadbury Dairy Milk czy słynnymi cukierkami Jelly Babies;
  • odzież – w Polsce sklepy z tanią odzieżą często nie są kojarzone z produktami wysokiej jakości. W Wielkiej Brytanii natomiast nie brak popularnych sklepów, słynących z kapitalnego stosunku ceny do jakości, jak np. Primark;
  • chipsy i sosy – Brytyjczycy uwielbiają te dwa produkty i słyną z dziesiątek ich smaków i rodzajów. Wielu z nich nie można dostać w Polsce, warto więc zrobić drobne zapasy.

Czy warto kupić funty online?

Jeśli wybierasz się na weekend do Wielkiej Brytanii, to zdecydowanie przemyśl zakup funtów przez internet. Największą zaletą takiego działania jest oczywiście cena. Stacjonarne kantory zwykle oferują o wiele gorszy kurs GBP, a do tego rzadko go aktualizują. Serwisy internetowe odświeżają bieżącą stawkę co kilka sekund, możesz więc sporo zaoszczędzić, wykorzystując tymczasowe skoki kursowe.

Druga kwestia to wygoda. Wystarczy tylko, że wejdziesz na stronę https://www.walutomat.pl/landing/wymiana/ i w kilkanaście minut dokonasz błyskawicznej wymiany. Co więcej, środki zostaną błyskawicznie wysłane na wskazane przez Ciebie konto walutowe. Masz je więc cały czas pod ręką i nie musisz martwić się szukaniem bankomatów czy realizacją czasochłonnych przelewów. To także gwarancja bezpieczeństwa, unikniesz bowiem chodzenia po angielskich ulicach z nadmiarem gotówki.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Gościnny artykuł sponsorowany
eBook "Uspokój swoje finanse"