Gdzieś tam stereotypowo mówi się, że facet rozróżnia tylko [tu wstaw dowolną, ale nie za dużą liczbę] kolorów. Ja bym powiedział – oczywiście na podstawie siebie – że nie tyle, że rozróżnia, co niekoniecznie na co dzień przywiązuje uwagę do takich subtelności. W końcu – jak to się mówi – pomarańcz to owoc a nie kolor. Ale niezależnie od tego warto chyba odnotować, że Pantone ogłosiło nowy kolor – kolor 2019 roku.

Pantone 16-1546 Living Coral

Oczywiście nie ma co traktować tego jako wyznacznika, na podstawie którego przygotowujemy coroczny rebranding, ale z chęcią zawsze sprawdzam jaki kolor został ogłoszony królem kolorów na następny rok. Bo jednak są to zazwyczaj dość ciekawe kolory.

I tak kolorem roku 2019 wg Pantone ma być “Living Coral” (Pantone 16-1546). I powiem (napiszę) szczerze, że podoba mi się ten kolor. Może niekoniecznie będę go jakoś intensywnie eksploatował, ale coś czuję, że w jednym z najbliższych projektów z niego skorzystam. Nawet jeśli nie dokładnie w takim “odcieniu”.

Pantone 2000-2018

Na stronie Pantone możecie zapoznać się z kolorami z poprzednich lat, i tutaj już bywa różnie – są lepsze, są gorsze:

Chyba ze zrozumiałych względów mi szczególnie podoba się kolor z roku 2017 (Pantone 15-0343 Greenery), który jest bardzo podobny do 2 kolorów “akcentowych”, z których korzystam od lat, m.in. na Webinsider.pl:

Może nie jest to “kapka w kapkę”, ale jeśli chodzi o kody RGB, to różnice są minimalne: 88b15b – 88b04b, więc tym bardziej muszę przyznać, że mają gust i znają się na kolorach… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk