Przed Wami kolejny przegląd wydarzeń „ostatnich dni”, choć właściwie jest to jeden z kilku które pojawią się w najbliższych dniach, bo kolejny już raz będzie on tematyczny, tym razem nawet mocno tematyczny – bo będzie nie tyle o samej telekomunikacji, co o zmianach w ofercie Orange/nju mobile (kolejni operatorzy też już czekają w kolejce).

Była awaria, jest mobilny internet w weekend za darmo

Zacznę od końca, czyli od najświeższej informacji, ale nie dość, że jest to wiadomość ważna tylko w ten weekend, to jeszcze dotyczy świeżej awarii jaka dotknęła sieć Orange (a tym samym również użytkowników nju mobile), co jak zapewne niektórzy z nas wiedzą odbiło się szerokim echem w całym (krajowym) internecie…

Ale jak napisał Wojtek Jabczyński na swoim blogu:

Awarie zdarzają się każdemu operatorowi. Nie my pierwsi i ostatni. (…) Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności, które mieliście w wyniku awarii.

I właściwie te słowa mogłyby zamknąć temat, ale skoro jest „niedogodność” to warto to jakoś wynagrodzić swoim klientom, i tak jest i tym razem:

(…) w najbliższą sobotę i niedzielę (9-10 lipca) będziecie mogli korzystać z mobilnego internetu w kraju całkowicie za darmo. Dotyczy to wszystkich klientów Orange i nju mobile, zarówno indywidualnych jak i biznesowych. Jeśli korzystacie z pakietów, to transmisja danych z weekendu ich nie zmniejszy. Rozliczenia dokonamy automatycznie bez konieczności kontaktu z nami.

Symbolicznie, ale jest… I co ważne – nie ma tu żadnych gwiazdek, więc „dział kreatywnego marketingu i księgowości” w Orange tym razem miał chyba wolne… ;-)


Elastyczne Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich sieci

Od 23 maja (do odwołania) w ofertach na kartę w Orange (i Zetafon/Minutofon) możecie korzystać z nowej usługi, w ramach której możecie korzystać z nielimitowanych rozmów (krajowe komórki i stacjonarne) i SMSów (krajowe komórki).

I gdyby tylko o to chodziło, to pewnie by nie było tej informacji, bo to nic nowego – nawet w Orange. Cały bajer polega na tym, że mamy tu „elastyczne podejście do usługi”, co oznacza tyle, że usługę możecie aktywować na tyle dni, na ile potrzebujecie – może być to ciekawe rozwiązanie dla tych co na co dzień niewiele dzwonią (i SMSują), ale np. zbliżają się urodziny, i przez kilka dni przyda się coś bez limitu, by moc dograć wszystkie szczegóły:

 • 3 dni za 3 zł: SMS o treści AKT3 na 275
 • 5 dni za 5 zł: SMS o treści AKT5 na 275
 • 7 dni za 7 zł: SMS o treści AKT7 na 275
 • 10 dni za 10 zł: SMS o treści AKT10 na 275
 • 30 dni za 30 zł: SMS o treści AKT30 na 275
 • 50 dni za 50 zł: SMS o treści AKT50 na 275
 • 100 dni za 100 zł: SMS o treści AKT100 na 275

Tak naprawdę istotne tu są chyba tylko 4 pierwsze pozycje (3-10 zł/dni), bo dalej to już lepiej skorzystać z normalnej oferty bez limitu – cena będzie podobna, a do tego będzie też w komplecie internet, którego w tej usłudze nie ma.

No i jak zawsze – przed aktywacją warto zajrzeć do regulaminu…


Elastyczny Pakiet Internetowy

A skoro było o elastycznym pakiecie na nielimitowane rozmowy i SMSy, to warto wspomnieć o elastycznym pakiecie na internet – zasada działania identyczna jak wyżej, z tym, że za 1 zł za 1 dzień nie mamy rozmów i SMSów a 1 GB internetu:

 • 3 dni za 3 zł: SMS o treści AKT3 na 360
 • 5 dni za 5 zł: SMS o treści AKT5 na 360
 • 7 dni za 7 zł: SMS o treści AKT7 na 360
 • 10 dni za 10 zł: SMS o treści AKT10 na 360
 • 30 dni za 30 zł: SMS o treści AKT30 na 360
 • 50 dni za 50 zł: SMS o treści AKT50 na 360
 • 100 dni za 100 zł: SMS o treści AKT100 na 360

Czyli np. za 5 zł otrzymujemy 5 GB ważne 5 dni (do dowolnego wykorzystania w czasie tych 5 dni), a szczegóły – oczywiście – w regulaminie…


Spotify w Orange

W Orange pojawiła się usługa Spotify (muzyka):

Jest to [od redakcji: Spotify] najpopularniejszy na świecie serwis oferujący muzykę w model on-demand streaming. Za pośrednictwem Orange można uzyskać dostęp do oferty Spotify Premium z pełnymi funkcjonalnościami, w tym słuchanie konkretnych wybranych piosenek, możliwość pobierania muzyki do pamięci podręcznej (tryb offline), możliwość tworzenia własnych playlist i dzielenia się muzyką ze znajomymi.

I pewnie na tym bym zakończył ten wątek, gdyż sama oferta jest dość podobna do standardowej oferty Spotify – Spotify Premium za 19,99 zł miesięcznie.

Ale przy tej okazji (bo niestety w standardzie transfer jest rozliczany, szkoda…) pojawił się pakiet „Spotify z pakietem gigabajtów na muzykę”, dzięki czemu za 4,99 zł miesięcznie mamy nielimitowany transfer w ramach usługi.

Ale najciekawsze wydaje się to, że z pakietu można korzystać również w przypadku gdy usługę Spotify wykupiliśmy poza ofertą Orange (np. częste promocje 3 miesiące za ~1 zł, czy pakiet rodzinny, który po ostatnich zmianach zaczął się wreszcie opłacać).

 • Aktywacja pakietu: SMS o treści A na nr 80802
 • Dezaktywacja pakietu: SMS o treści WYLACZ na 80802

Więcej w regulaminie usługi…


6 GB za 6 zł na wakacje

Chyba można już zażartować, że czymże by były wakacje bez pakietu 6 GB za 6 zł w Orange? ;-)

W każdym razem i w te wakacje mamy (właściwie to macie, bo ja od kilku lat już nie korzystam z Orange – choć może to się zmieni) pakiet 6 GB internetu za 6 zł na 30 dni.

Aktywacja:

 • SMS o treści AKT6 na nr 260
 • Kod USSD: *110*77#

Stan pakietu:

 • SMS o treści STAN6 na nr 260
 • Kod USSD: *110*77*1#

A z racji tego, że jest to pakiet wakacyjny, to można go aktywować od 20 czerwca do 31 sierpnia 2016, o czym przeczytacie w regulaminie…


nju internet mobilny

Tak więc w nju pojawiła się oferta internetu mobilnego – gdzie do 29 zł internet rozliczany jest wg cennika (1 MB za 19 groszy), a po osiągnięciu tego pułapu nic dalej nie płacicie, a dodatkowo macie jeszcze 40 GB do wykorzystania pełną szybkością (później włącza się tzw. lejek, czyli szybkość spada do 1 Mb/s).

Oczywiście jest też i bonus za staż:

 • Po 6 miesiącach zamiast 40 jest 80 GB
 • Po 12 miesiącach zamiast 40 jest 100 GB
 • Po 24 miesiącach zamiast 40 jest 120 GB

Pamiętajcie tylko, że wg cennika internet mobilny w tej ofercie kosztuje 19 groszy za każdy 1 MB, więc slogan „nie używasz, nie płacisz” należy brać bardzo dosłownie, bo by dobić do 29 zł wystarczy jakieś 150 MB!

Plus, że tak jak w ofercie głosowej nju z rachunkiem, tak i w przypadku nju mobile internet po 3 misiach stażu (numeru w ofercie) znika 9 zł, czyli minimalna miesięczna kwota jaką zapłacicie, nawet jak nie korzystacie.


nju internet dodatkowy

Kolejną nowością – ale również dotyczącą internetu – jest plan nju internet dodatkowy, czyli – jak sama nazwa wskazuje – jest to dodatkowa karta SIM do internetu mobilnego, gdzie za 19 zł miesięcznie otrzymujecie 20 GB (też działa bonus za staż, i tak np. po 2 latach będzie to już 60 GB).

Co szczególnie istotne, to internet w ramach tego planu (dodatkowego) sumuje się z pakietami z głównego i dodatkowego numeru (oczywiście jeśli ktoś korzysta z dodatkowego numeru na swoim koncie).


Bonus za rejestrację numeru

Jakiś czas temu pisałem o bonusie za rejestrację numeru w Play – tym razem bonus rozdaje Orange w ofercie nju na kartę:

 • 10 GB internetu
 • 1000 minut na komórki i stacjonarne

Podobnie jak w Play, tak i w nju bonus jest ważny 30 dni, a aktywować go można w ciągu pierwszych 60 dni od rejestracji numeru:

 • SMS o treści BONUS na nr 80028

Do tego jest ograniczenie co do ilości kart zarejestrowanych na jedną osobę (lub firmę), na których możemy skorzystać z promocji:

 • 20 numerów nju na kartę na 1 numer PESEL
 • 100 numerów nju na kartę na 1 numer REGON

Niższa opłata aktywacyjna przy wyborze papierowej faktury

Od początku w nju z rachunkiem jest promowana tzw. e-faktura, a promocja jest chyba dość skuteczna, bo do niedawna przy wyborze papierowej faktury była doliczana opłata aktywacyjna w wysokości 200 zł od numeru.

Aktualnie „opłata za niewybranie e-faktury” została zmniejszona do 20 zł (w przypadku wyboru e-faktury niestety obniżki o 180 zł nie ma, i nadal koszt aktywacji w tym przypadku wynosi 0 zł – a mogliby dopłacać… ;-).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk