Idziemy na rekord – to będzie już 3 wpis (po Virgin Mobile i ofercie #Freemium oraz Buckshee – Darmowy Mobilny Internet GSM) który zaczynał się jako fragment przeglądu wydarzeń, a w trakcie zapadła decyzja o przeniesieniu do oddzielnego wpisu…

Ale bez obaw – przegląd wydarzeń będzie, tyle, że pewnie jutro (mimo, że nie planowałem, bo dziś zaczyna się Warszawski Festiwal Piwa, i… ;-)).

Wszystko komórkowe w nju na kartę

W nju mobile ostatnio sporo zmian – oferta która z założenia miała być prosta i tania powoli zaczęła przypominać Nowe Orange Go, gdzie też miało być prosto i tanio, a skończyło się dziesiątkami pakietów, często wzajemnie się wykluczających.

Tym razem jednak mamy krok w dobrym kierunku, czyli uproszczenia usługi, gdyż pojawiła się nowa promocja – wszystko komórkowe w nju na kartę.

Teraz wygląda to tak, że w danym 30 dniowym okresie rozliczeniowym nie zapłacisz więcej niż:

 • 29 zł za nielimitowane połączenia, SMSy i MMSy (!) na krajowe numery komórkowe, oraz 2 GB internetu
 • 10 zł za nielimitowane połączenia na krajowe numery stacjonarne

Nie więcej niż… Przynajmniej w teorii

Na plus można zaliczyć to, że są to kwoty maksymalne (29 i 10 zł), więc jak ktoś korzysta z telefonu nieregularnie – czasem więcej, czasem mnie, to realny koszt miesięczny pewnie będzie niższy niż 39 zł (sumaryczny koszt po wraz z połączeniami na numery stacjonarne).

nju-mobile_prepaid_wszystko-komorkowe-w-nju-na-karte_20151015_01

Działą tu znana z nju zasada, że za wszelkie działania płacimy zgodnie z cennikiem oferty, a po dojściu do danego progu kwotowego opłaty się zatrzymują, a my dalej możemy korzystać z usług – już bezpłatnie.

Sama usługa po aktywacji przedłuża się cyklicznie, czyli co 30 dni…

Internet z haczykiem

Zaryzykuje, że nie byłaby to oferta Orange (bo nju to marka Orange), gdyby nie było haczyka – w tym przypadku tym haczykiem jest (znowu) internet mobilny.

Marketingowo wygląda to OK:

w miesiącu nie zapłacisz więcej niż 29 zł za: nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y na komórki w kraju, internet 2 GB

Brak lejka

Bo graniczne 29 zł jeśli chodzi o internet dotyczy tylko 2 GB – po wykorzystaniu zaczyna się rozliczanie z cennikiem, nie ma tzw. lejka:

Po wykorzystaniu Pakietu internetowego 2GB dostępnego w ramach Usługi, dalsze korzystanie z transferu danych jest rozliczane zgodnie z Cennikiem, prędkość transferu danych nie zostaje ograniczona.

Wprawdzie po wykorzystaniu 2 GB internetu ma przyjść SMS ze stosowną informacją, ale z czasów kiedy jeszcze byłem w Orange wiem, że z tymi SMSami różnie bywa – nawet jeśli przychodzą, to zazwyczaj będzie to „chwile po” wykorzystaniu bezpłatnego transferu, a w tym czasie z naszego konta może zejść niezła sumka…

Brak pakietów cyklicznych

Kolejnym problemem może być to (ciekawe dlaczego ;-)), że przy tej ofercie nie ma możliwości aktywacji pakietów cyklicznych:

Abonent mający aktywną Usługę nie ma możliwości aktywowania pakietów internetowych dostępnych w wersji cyklicznej.

Więc albo sami pilnujemy (rozwiązanie zawodne), albo liczymy na SMS z informacja (z doświadczenia wiem, że można się przeliczyć), by w odpowiednim momencie aktywować dodatkowy pakiet – oczywiście dotyczy to tylko osób, które wykorzystują więcej niż 2 GB transferu miesięcznie…

A jeśli korzystacie z cyklicznego pakietu – nie będziecie mogli aktywować usługi. Najpierw musicie wyłączyć pakiet cykliczny.

To ja jednak zostaje w Virgin Mobile, gdzie za 29 zł mam nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich sieci, a do tego 5 GB internetu – z lejkiem…

Aktywacja usługi

Jeśli jesteś jednak miłośnikiem nju – znam kilku takich, co niezależnie co pokaże konkurencja, zauroczeni „ziemniakiem” zawsze starają się znaleźć taką kalkulacje, by oferta nju wychodziła (naj)korzystniej – to warto byś wiedział, jak aktywować usługę:

Aktywacja

 • SMS o treści START na nr 565
 • Kod USSD: *127*63#
 • Na stronie njumobile.pl

Stan usługi

 • SMS o treści ILE na nr 565
 • Kod USSD: *127*63*1#
 • Na stronie njumobile.pl

Wyłączenie usługi

 • SMS o treści STOP na nr 565
 • Kod USSD: *127*63*00#
 • Na stronie njumobile.pl

Na koniec warto zajrzeć do regulaminu, gdzie być może znajdziecie dodatkowe informacje… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk