Wprawdzie sklep z aplikacjami dla Raspberry Pi działa już jakiś czas, ale jakoś zawsze uciekał mi ten temat. Pora to nadrobić…
Spis treści w artykule
The Pi Store
Zawartość sklepu możecie przeglądać z dowolnego komputera, za pomocą przeglądarki WWW, wchodząc na adres:
http://store.raspberrypi.com/
Na razie wprawdzie oferta sklepu nie jest specjalnie bogata, ale widać, że cały czas przybywają kolejne pozycje. W grudniu było ich 28, dziś jest już 53 55.
Pi Store na Raspebrry Pi
W tym celu wystarczy zainstalować odpowiedni pakiet:
sudo apt-get install pistore -y
Po instalacji wystarczy przejść do trybu graficznego, skorzystać z VNC lub X11 by uruchomić sklep:
- Wakacje składkowe ZUS a zawieszenie działalności gospodarczej, czyli uważaj, bo być może nie będziesz mógł skorzystać (w 2024) - 1970-01-01
- Przykładowy kalkulator wyceny usługi druku 3D, czyli nie tylko materiał się liczy - 1970-01-01
- Home Assistant 2024.10, czyli nowa karta „nagłówek” i niedziałający TTS w ramach usługi Google Cloud - 1970-01-01
Nie mogę zainstalować pistore pokazuje mi się unable to locate package pistolety. Co mam zrobić?
Wynika to z tego, że eksperyment jakim był sklep Pi Store chyba się nie powiódł, i pakietu – przynajmniej w Raspbian Jessie – już nie ma. Zaraz dodam stosowną informację do wpisu.
Czyli co mogę zrobić żeby korzystać z pistore?
Nie wiem – poszukać źródeł i skompilować samodzielnie? A może (nie wiem) pakiet jest dostępny nadal dla starszej wersji Rasbiana, opartej na Debianie Wheezy? Wtedy można dodać tymczasowo, na czas instalacji Pi Store źródła pakietów z Wheezy…
Jest to trochę trudne dla mnie ponieważ jestem początkującym użytkownikiem malinki i nie chciałbym się zarazić do niej czy można prosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienie rozwiązania tego problemu?
Komplikacji Pi Store ze źródeł raczej nie będę tu wyjaśniał, zwłaszcza że jak sam napisałeś jesteś początkującym użytkownikiem, a tu jest sporo zmiennych/niewiadomych.
W jednej z odpowiedzi dałem Ci link do wpisu o aktualizacji Raspbiana z wersji Wheezy do Jessie – zrób co tam jest napisane, ale odwrotnie (podmień swoje źródła Jessie na Wheeze w pliku source.list), a następnie:
Jak uda się zainstalować Pi Store zmień źródła pakietów z Wheezy na Jessie – tak jak w tym wpisie.
Tylko nie bardzo rozumiem, po co Ci ten cały Pi Store?!
Nie udało się odnaleźć pakietu pistore
To jest archiwalny wpis (marzec 2013) i od tego czasu wiele się zmieniło, i wszystko wskazuje na to, że projekt „Pi Store” zakończył swój żywot (odpowiednią informację dodałem również do wpisu).