Sylwester, nowy rok, zabawa, więc w takiej czy innej formie pojawi się coś mocniejszego do picia. A jak są dziewczyny, to jest prawdopodobne, że pojawią się i drinki. A jak drinki, to może pojawić się biały rum. A jak biały rum, to może pojawić się Bacardi Superior. A jak Bacardi Superior, to może pojawić się… mucha. I choć nie pojawiła się teraz, a kilka lat temu, to nadal świetnie się trzyma i jak sobie pływała w tym rumie, tak sobie pływa…

Rum Bacardi Superior z muchą… w środku butelki

Nie powiem, że zapomniałem o tej butelce rumu Bacardi Superior, bo od czasu do czasu wraca jako ciekawostka, która pokazują niczym cyrkowe zwierzątko zaskoczonym znajomym. Tylko zamiast cyrku czy zoo mamy butelkę rumu Bacardi Superior, a zamiast zwierzątka… muchę. Niby też zwierzątko, ale zdecydowanie martwe, i to niekoniecznie z przepicia:

A skoro już się pochwaliłem swoim zwierzaczkiem w butelce najczystszego – przynajmniej zazwyczaj – rumu klasy premium, czyli Bacardi Superior, to muszę ubrać to w jakąś historyjkę, by choć trochę uzasadnić obecność tego artykułu na tej stronie.

Mógłbym napisać, że trzyma mnie jeszcze noworoczny klimat, ale to nie do końca tak, bo temat tejże muszki (owocowej chyba) w butelce rumu Bacardi Superior na liście artykułów do publikacji wisi od lat.

Mógłbym napisać, że mam gotowy to publikacji kolejny artykuł związany z dronami, a że ostatni też był o dronach, to nie chcę dwóch z rzędu z taką samą miniaturką, więc muszę dać przerywnik. I w sumie byłoby to chyba nawet zgodne z prawdą.

Butelki Bacardi z Nodax PHA zamiast PET

Ale uznałem, że skoro w końcu będzie artykuł o „mojej muszce” w rumie Bacardi Superior, to w końcu będzie okazja wspomnieć o tym, że gdzieś w 2020 roku, Bacardi zapowiedziało, że do 2023 roku wszystkie ich alkohole sprzedawane w plastikowych butelkach, zamiast w PET będą używały Nodax PHA, który rozkłada się (w odpowiednich warunkach) w ciągu 18 miesięcy, zamiast 400 lat (PET).

A ja się cieszę, że moja jest ze szkła

Nie wiem, czy im się udało, bo alkohole Bacardi u nas raczej dostępne są w butelkach szklanych niż plastikowych, ale mimo wszystko cieszę się z tego, że mój rum Bacardi Superior z muchą w środku jest w szklanej butelce, bo cieszy moje oko już od mniej więcej 13 lat, a przy dobrych wiatrach będzie cieszyć i kolejne pokolenia. Nieustannie przypominając o najwyższych standardach produkcji, w tym filtracji i rozlewu… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej