O narzędziu Google PageSpeed Insights pewnie większość osób związanych z tworzeniem i zarządzaniem stronami słyszała, nawet jeśli niekoniecznie z niego korzystała (chyba, ze do analizy konkurencji ;-)). Za pomocą tego narzędzia można w prosty sposób sprawdzić orientacyjną (!) szybkość witryny, zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych.

Ale z racji tego, że urządzenia mobilne generują coraz więcej ruchu, Google przygotowało kolejny serwis tego typu, tym razem koncentrujący się tylko na urządzeniach mobilnych…

Test My Site (with Google)

Oprócz tego, że w serwisie Test My Site możemy przesterować naszą (dowolną ;-)) stronę pod kątem działania na urządzeniach mobilnych, to od razu dostaniemy porównanie do innych stron z branży.

Analiza jest prosta, przynajmniej dla użytkownika, i sprowadza się do podania adresu strony, którą chcemy sprawdzić:

Po (krótkiej) chwili pojawi się raport, w całkiem przyjemnej formie, bo jakżeby inaczej:

Magiczne 3 sekundy

Nie martwcie się, jeśli wynik Waszej strony będzie wyższy niż „magiczne 3 sekundy”, bo z doświadczenia wiem – także jako użytkownik internetu – że to nie jest tak, że jak komuś Wasza strona nie wyświetli się w tym czasie, to pójdzie gdzie indziej. Zwłaszcza, że mamy tu do czynienia z pewnego rodzaju narzędziem, i niekoniecznie musi ono oddawać realia.

Ale też nie ma co bagatelizować, gdyby Wasz wynik odbiegał znacznie od najszybszych. Warto wtedy przeprowadzić bardziej dokładną analizę…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk