Z pomysłem napisania tego wpisu noszę się już od jakiegoś czasu, gdyż cały czas poświęcam wiele uwagi temu, by każdy element naszego serwisu był dla Was wygodny, a dostęp do potrzebnych informacji (i narzędzi) nie sprawiał problemów.

Takim zagadnieniem jest m.in. możliwość regularnego śledzenia pojawiających się na stronie wpisów, oraz skontaktowania się z nami (i ze mną), niezależnie od tego, czy będzie to komentarz pod wpisem, interakcja na portalu społecznościowym czy wiadomość przesłana z formularza kontaktowego.

Dlatego tym wpisem chciałbym uporządkować informacje które znajdziecie w różnych miejscach na stronie, i wskazać Wam jak najłatwiej/najlepiej się z nami skontaktować, i jak śledzić najnowsze wpisy…

Napisz komentarz pod wpisem

Pierwszą, i zapewne dla większości spraw najlepsza formą kontaktu będzie Wasz komentarz bezpośrednio pod wpisem, którego dotyczy pytanie czy uwaga – w ten sposób macie największą szanse uzyskania szybkiej odpowiedzi, bo nie ograniczacie swojego pytania tylko do mnie, ale swoją pomocą mogą Wam służyć również inni czytelnicy strony.

Dla mnie jest to o tyle ważne, że gdy zamiast komentarza skorzystacie np. z formularza kontaktowego, to nie dość, że taka wiadomość może zagubić się wśród innych wiadomości (zwłaszcza jeśli jest to pytanie, które powinno być zadane w formie komentarza), to dodatkowo samo pytanie jak i udzielona na nie odpowiedź nie daje nic innym czytelnikom, a tym samym pytania zadawane w ten sposób często się powtarzają, dlatego też zdarza mi się odmówić udzielenia odpowiedzi (niestety, ale doba ma tylko 24 godziny, a poza snem mam sporo innych zajęć).

Formularz kontaktowy

W sytuacji gdy Twoje pytanie nie dotyczy żadnego wpisu (np. chcesz zaproponować współpracę, przesłać ciekawe informacje), lub z pewnych przyczyn nie może być zadane w formie komentarza (zawiera np. informacje/dane, których nie chcesz podawać publicznie) możesz skorzystać z formularza kontaktowego, dzięki czemu Twoja wiadomość w kilak sekund trafi bezpośrednio do mojej skrzynki.

I jeśli nie będzie nosiła znamion komentarza (inaczej trafi do kolejki o mniejszym priorytecie), to zapewne niezwłocznie otrzymasz odpowiedź (chyba, że poruszane zagadnienie będzie wymagało dodatkowych konsultacji/analiz, lub będę akurat np. z psami na długim spacerze ;-)).

Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o formularz „zaproponuj temat”, gdzie chętnie zobaczę Wasze ciekawe pomysły na nowe wpisy, czy jakieś „przecieki z pierwszej ręki”.

Zapraszamy do współpracy

A jeśli już przy formularzach kontaktowych jesteśmy, to chyba warto wspomnieć o stronie poświęconej szeroko rozumianej współpracy, gdzie znajdziecie informacje związane – jak sama nazwa strony wskazuje – z szeroko rozumianą współpracą, nie tylko komercyjną…

Informacje o najnowszych wpisach

Niezwykle ważnym elementem komunikacji z Wami są nasze wpisy, zresztą bez których zapewne nie byłoby Was na tej stronie… ;-)

Niezmiennie zachęcam do korzystania z różnych czytników RSS (zarówno w formie oprogramowania instalowanego na komputerze, jak i usług działających „w chmurze”), do którego wystarczy dodać  nasz kanał RSS, by móc na bieżąco śledzić wszystkie najnowsze wpisy (sam korzystam, i śmiało polecam).

Oprócz tego możecie polubić nasz profil na Facebooku, Twitterze lub Google+, gdzie również na bieżąco pojawiają się informacje o nowych wpisach – choć w przeciwieństwie do czytnika RSS, tu istnieje ryzyko, że któryś wpis przegapicie, dlatego i tak warto odwiedzać nas regularnie… :-)

Newsletter Webinsider

Jakiś czas temu uruchomiliśmy Newsletter Webinsider, do którego możecie się bezpłatnie zapisać – wystarczy podać adres e-mail na który przyjdzie link za pomocą którego należy aktywować subskrypcję.

Za pomocą Newslettera nie wysyłamy SPAMu – sami też go nie lubimy! Zamiast tego otrzymacie od nas – raz na jakiś czas – informacje, które uznamy za tyle istotne, że warto się nimi z Wami podzielić (np. informacje o nowych konkursach, czy specjalnych rabatach/promocjach dla naszych czytelników/subskrybentów).

Pamiętajcie tylko, że za pomocą Newslettera nie wysyłamy informacji o nowych wpisać, więc jeśli nie chcesz żadnego przegapić warto:

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk