Google wprowadził dla swojego systemu operacyjnego (na urządzenia mobilne, choć powili i to się zmienia) Android nowe narzędzie, dzięki któremu nawet jeśli wcześniej nie zainstalowaliście alternatywnej aplikacji, to macie szansę odzyskać (zlokalizować) swoje zagubione urządzenie.

Menedżer urządzeń Android

Na razie wiele możliwości nie ma – możemy zlokalizować nasze urządzenie (telefon, tablet) na mapie, włączyć sygnał dźwiękowy, zablokować dostęp na hasło/kod i – przydane, jeśli już mamy pewność, że raczej telefonu nie odzyskamy – wymazać wszystkie dane, tak, by nikt niepowołany nie miał do nich dostępu (reset telefonu do ustawień fabrycznych).

google_android_menedzer-urzadzen-android_australia

Fajnie, że w końcu pojawiła się taka usługa bezpośrednio od Google – producenta systemu, choć mam nadzieję, że to tylko początek, i stopniowo będą się pojawiać również dodatkowe opcje/funkcje.

AndroidLost

Sam na razie wybrałbym raczej AndroidLost – ze względu na dużo większą ilość funkcji, wspomaganych – oprócz dostępu przez WWW – aplikacją automatyzującą proces zarządzania „innym urządzeniem” zdalnie, za pomocą komend SMS: AndroidLost SMS client.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej