Microsoft udostępnij proste narzędzie do przygotowania z obrazu ISO pliku z Windows 7 (np. pobranego z MSDNA AA, Microsoft Store) bootowalnej płyty DVD lub przygotowanie bootowalnego urządzenia USB (np. PenDrive) do instalacji systemu.


Windows 7 USB/DVD Download Tool

Narzędzi do tworzenia bootowalnych płyt instalacyjnych dla systemu Windows jest sporo, ale skoro jest taka możliwość, to czemu nie sięgnąć do źródła, czyli oferowanego przez Microsoft bezpłatnego programu Windows 7 USB/DVD Download Tool. Zwłaszcza, że jego obsługa jest wręcz banalna…

Po instalacji wystarczy uruchomić program „Windows 7 USB DVD Download Tool” i w wybrać (browse) zapisany/ściągnięty plik ISO z dysku:

windows7_usb-dvd_download_tool_01

W następnym kroku trzeba wybrać czy plik ISO program ma nagrać na płytę DVD/BD (wymagana nagrywarka DVD/BD i czysta płyta) czy na urządzenie USB (USB device, np. PenDrive), w tym wypadku wszystkie dane na urządzeniu zostaną skasowane, a minimalna wymagana pojemność urządzenia to 4GB:

windows7_usb-dvd_download_tool_02

Jeśli zostanie wybrane „Urządzenie USB” (USB device) może zajść jeszcze potrzeba wybrania na które konkretnie urządzenie (pamięć USB) mają zostać skopiowane pliki.

windows7_usb-dvd_download_tool_03

By zakończyć proces (zarówno na USB jak płytę DVD/BD) wystarczy kliknąć „begin copying”. I to tyle.

Z tak przygotowanego nośnika wystarczy uruchomić komputer by rozpocząć proces instalacji systemu Windows 7.

Ważne, by pamiętać w przypadku wybrania jako nośnika urządzenia USB o 3 rzeczach:

  • Minimalna wymagana pojemność nośnika to 4GB
  • Wszystkie dane na wybranym nośniku zostaną skasowane
  • Komputer (BIOS) musi umożliwiać bootowanie (uruchamianie komputera) z urządzeń USB

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu, bez użycia opisanej aplikacji przygotować bootowalną płytę z obrazu ISO korzystając z programów do nagrywania płyt, ale dla wielu użytkowników opisany program będzie prostszą i szybszą alternatywą.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk