Dawno nie pisałem o żadnym SPAMie jaki przychodzi na e-mail. Nawet więcej – dawno nie zajmowałem się SPAMerami, bo ostatnio jakby przychodzi tego mniej, a do tego wszystko wyłapują ładnie filtry antySPAMowe, więc z braku „nadmiaru czasu” trochę odpuściłem.

Ale trafił ostatnio do mnie – w moim odczuciu – SPAM z LeftHand, który nie dość, że ominął wszystkie filtry i trafił bezpośrednio do skrzynki odbiorczej, to jest jeszcze idealnym przykładem – w moim odczuciu – bezczelnego kłamstwa, stosowanego zazwyczaj przez wszystkich SPAMerów przyłapanych na gorącym uczynku (czyli jak ktoś się zapyta, jakim prawem wysyłają SPAM).

Newsletter LeftHand na e-mail z CEIDG

Karolina z „biura rachunkowe LeftHand” (tak przynajmniej wynika z adresu e-mail) przysłała mi wiadomość:

Dziennik Księgowego – Nowoczesne biuro rachunkowe

Nie będę cytował całego SPAMu, bo to nie ma znaczenia – w każdym razie w stopce znalazłem taką informację:

Dostajesz tą wiadomość, bo zapisałeś się na newsletter LeftHand siedzibą w Warszawie ul. Jagiellońska 78 lok 53, 03-301 Warszawa. Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu w Warszawa Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000327754 , NIP:951-22-76-613

Wynika z tego, że ów „newsletter” trafił do mnie, bo zapisałem się do niego zapisałem. Pomijam już fakt, że do newsletterów mam dedykowany adres e-mail, to wiadomość przeszyła na adres… Powiedzmy, że wyglądający mniej więcej tak:

  • to_jest_adres_w_ceidg_dla_spamerow@jakaś-domena

Jak widać jest to dość specyficzny adres (ten w CEIDG jest trochę inny, ale w tym samym stylu/klimacie), i od razu widać, że tym newsletterem do którego się ponoć – wg informacji w SPAMie od LeftHand – zapisywałem zdaje się być rejestr CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk