Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Dziś chciałbym przedstawić kolejną prostą, a zarazem przydatną wtyczkę do WordPressa, która – co szczególnie istotne dla mnie – pierwotnie powstała (została przygotowana przez ekipę odpowiedzialną za „sprawy techniczne”) na potrzeby strony Webinsider.pl, a teraz – po pewnych modyfikacjach – trafiła do oficjalnego repozytorium WordPressa.

PRyC WP: Add custom content to post and page (top/bottom)

Dzięki tej wtyczce możecie dodać właściwie dowolną zawartość/treść nad i pod każdym wpisem i stroną na Waszej stronie – niezależnie od tego, czy to będzie dodatkowa notatka, reklama, czy np. dodatkowe menu.

Np. na Webinsider.pl w ten sposób – za pomocą tej wtyczki – jest generowana m.in. zachęta do zostawienia komentarza, oraz 2 przyciski:

wordpress_plugin_pryc-wp-add-custom-content-to-bottom-of-post_webinsider-sample

To tylko grafika – oryginał znajdziesz zaraz pod wpisem…

Obsługiwane są formaty/standardy/języki:

  • Zwykły teks
  • Kod/znaczniki HTML
  • Kod JavaScript
  • Krótkie kody WordPressa (shorcodes)

Instalacja i konfiguracja

Jak już wcześniej wspomniałem – wtyczka (na obecną chwilę, kto wie czy się nie rozrośnie, choćby przyjmując kilka funkcji obecnie dostępnych tylko na tej stronie ;-)) jest prosta w konfiguracji i obsłudze – po zainstalowaniu i aktywacji wystarczy przejść do jej ustawień:

  • WordPress > Ustawienia > PRyC WP: Add custom content

W tym miejscu znajdziecie pola „content”, w którym należy umieścić zawartość, która ma wyświetlać się pod i nad każdym wpisem i ew. stroną:

Oprócz tego możecie tymczasowo wyłączyć wyświetlanie dodatkowej treści (bez potrzeby jej kasowania), aktywować wyświetlenie również na stronach, czy też (od wersji 2.3.1) wpisać ID stron, na których dodatkowa zawartość/treść ma się nie pojawiać.

Oczywiście nie mogło zabraknąć opcji, dzięki której podczas usuwania wtyczki (może się zdarzyć i taka sytuacja ;-)) automatycznie zostaną również skasowane z bazy danych elementy powiązane z wtyczką.

Na koniec wystarczy kliknąć „zapisz zmiany”, i – jeśli korzystacie z jakiś wtyczek „keszujących stronę” to może być jeszcze konieczne wyczyszczenie cache, tak by Waszym użytkownikom wyświetlała się już nowa zawartość, zaktualizowana o dodatkowe elementy…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)