Jeśli ktoś posiada trochę bardziej rozbudowaną stronę na WordPressie, to jest spora szansa na to, że ma więcej niż jednego użytkownika. A jeśli mamy użytkowników, to mamy również różne uprawnienia – od ról standardowo wbudowanych w WordPressa, po tworzone indywidualnie, nawet bezpośrednio pod konkretnego użytkownika. I zwłaszcza w tym drugim przypadku może konieczne być przetestowanie czy faktycznie utworzony użytkownik może (tylko) to, co powinien móc…
Prosta zmiana zalogowanego użytkownika w WordPressie
Oczywiście taki test można przeprowadzić klasycznie, logując się na danego użytkownika do panelu zarządzania WordPressem (WP-Admin), w czym pomoże choćby tryb incognito w przeglądarce. Ale można też prościej, zwłaszcza gdy użytkowników „do obskoczenia” jest więcej i mają oni różne uprawnienia.
W katalogu WordPressa jest dostępnych sporo wtyczek typu „user switch”, z których ja najczęściej korzystam z User Switching (John Blackbourn & contributors). Nie wiem, czy jest najlepsza z najlepszych, bo wszystkich pewnie nie przetestowałem, ale z tych, co miałem okazję testować, ta najbardziej przypadał mi do gustu. I to, pomimo że większość tego typu wtyczek działa dość podobnie – na liście użytkowników, wśród opcji związanych z wybranym użytkownikiem pojawia się nam nowa opcja: „zmień na” (ew. po angielsku „switch to”):
W tym momencie nastąpi „przelogowanie” na wybranego użytkownika, zazwyczaj bez potrzeby logowania, tj. podawania nazwy użytkownika i hasła:
Zazwyczaj tego typu wtyczki też umożliwiają szybki i bezproblemowy powrót do naszego „standardowego użytkownika”, czy to przez link w komunikacie o zmianie w panelu zarządzania (jak na grafice powyżej), czy w belce górnej (obok nazwy strony). Jak widać choćby na załączonych grafikach, całość odbywa się łatwo i szybko, i w wielu sytuacjach potrafi znacznie usprawnić pracę.
- Wakacje składkowe ZUS a zawieszenie działalności gospodarczej, czyli uważaj, bo być może nie będziesz mógł skorzystać (w 2024) - 1970-01-01
- Przykładowy kalkulator wyceny usługi druku 3D, czyli nie tylko materiał się liczy - 1970-01-01
- Home Assistant 2024.10, czyli nowa karta „nagłówek” i niedziałający TTS w ramach usługi Google Cloud - 1970-01-01
O, fajnie rozwiązanie. Nawet nie patrzyłem w tą stronę. Bo czasem piszę poradniki i taka wtyczka mi by się przydała.