eBook "Uspokój swoje finanse"

Wprawdzie z konta firmowego w mBanku zrezygnowałem bez najmniejszego żalu już jakiś czas temu, to nadal jest to mój główny – ale nie jedyny – bank, jeśli chodzi o krajowe finanse osobiste (chyba głównie ze względu na bezwarunkowo bezpłatną kartę kredytową, oraz… przyzwyczajenie). Zwłaszcza że przy odrobinie rozeznania w warunkach zwalniających z opłat, można sobie ułożyć w nim całkiem sensowne bezpłatne konto. Choć bank właśnie rozsyła powiadomienia, że od 19 sierpnia 2019 czekają jego klientów podwyżki. Zarówno w ofertach dla osób fizycznych (bankowość detaliczna), jak i tych skierowanych do biznesu (również bankowość detaliczna ;-)).

19 sierpnia 2019 mBank podnosimy niektóre opłaty i prowizje dla kart oraz kont

Oczywiście gdzieś tam w tle pojawiają się tłumaczenia, że to kwestia dodatkowych obciążeń, jakie ponosi bank w związki ze składkami na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Nadzór Bankowy oraz… kilka jeszcze mniej lub bardziej sensownych pozycji. Kto zainteresowany znajdzie je w opublikowanym przez mBank szczegółowym wykazie zmian.

Tak, więc jeśli chodzi o rachunki w mBanku, to:

 • Z 5 ma 7 zł rośnie opłata za usługę „wypłaty ze wszystkim bankomatów” (nie ma możliwości uniknięcia opłaty, lepiej usługę wyłączyć i przejść na inny rodzaj rachunku eKonto, gdzie wypłaty z bankomatów są bezpłatne w standardzie)
 • Z 4,5 na 7,5 zł wzrasta opłata za mKonto Multi Comfort (nie ma możliwości uniknięcia opłaty, chyba że poprzez zmianę konta na inne)
 • Z 9/9,5 na 15 zł wzrasta opłata za mKonto Multi Active (dla umów podpisanych przed 2013.03.25 nie ma możliwości uniknięcia opłaty, chyba że poprzez zmianę konta na inne, za to dla umów podpisanych po tym okresie można obniżyć opłatę do 5 zł –  należy w tym celu zapewnić wpływy na ten rachunek lub powiązany eMax w wysokości minimum 1000 zł w danym miesiącu)
 • Z 5 na 7 zł wzrasta opłata za eKonto Plus (można uniknąć opłaty, gdy wpływy na ten rachunek lub powiązany eMax będą w wysokości minimum 1000 zł w danym miesiącu)

Zmiany dotyczą też kart:

 • Do 7 zł wzrosną opłaty za karty debetowe do eKonto standard, eKonto Plus, eKonto M powyżej 25. roku życia i eKonto (by uniknąć tej opłaty, wystarczy dowolną kartą (!) w danym miesiącu wykonać operacje bezgotówkowe (np. zakupy) za minimum 350 zł)
 • Z 1,3 zł do 2,5 zł wzrasta opłata za wypłatę z bankomatu kwoty poniżej 100 zł (50 zł w przypadku eKonto M 21-24), chyba że skorzystamy z BLIKa (by uniknąć opłaty, wypłacamy za pomocą BLIKa, lub wyższe sumy niż odpowiednio 100 i 50 zł)
 • „Ujednolicenie” do 3% opłaty za przewalutowanie (można unikną opłaty, uruchamiając na karcie debetowej usługę wielowalutową)

Szczegółowy wykaz zmian znajdziecie we wspomnianym już dokumencie „szczegółowy wykaz zmian w Taryfie prowizji i opłat dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.”, oraz na stronie mBanku…

mBank podnosi opłaty i prowizje również dla firm w ramach bankowości detalicznej

Jak już wspomniałem, podwyżki (zmiany ;-)) dotyczą również oferty skierowanej dla firm, głównie jednoosobowych działalności gospodarczych:

 • Zniknie warunek pozwalający uniknąć opłaty za kartę do rachunku Biznes Standard (będzie bazwarunkowe 5 zł miesięcznie)
 • Do 5 zł wzrośnie opłata za kartę do rachunku mBiznes
 • Do 7 zł wzrośnie opłata za kartę do rachunku mBiznes First Class
 • Do 5 zł za konto i do 7 zł za kartę wzrosną opłaty w przypadku konta mKonto e-Business Class
 • Do 0,7 zł wzrośnie opłata za przelew zewnętrzny internetowy w koncie mKonto Business Class
 • „Ujednolicenie” do 3% opłaty za przewalutowanie transakcji w przypadku kart Mastercard

Szczegółowy wykaz zmian znajdziecie w dokumencie „szczegółowy wykaz zmian w Taryfie prowizji i opłat dla firm w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.”, oraz na stronie mBanku…

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"