Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)

Pod koniec lutego opublikowałem informację, że od 1 kwietnia 2024 Google wprowadza nowe limity w ramach usługi Google reCAPTCHA, również w darmowej wersji (reCAPTCHA Lite), co sprawi, że w przypadku np. strony Webinsider.pl z automatu nowy limit, czyli 10 000 “ocen” starczy może na jeden dzień. Dlatego też zapowiedziałem, że pora na migrację na inne rozwiązanie, a konkretnie Cloudflare Turnstile. I jak zapowiedziałem, to właściwie od razu zrobiłem. Zresztą nie tylko na tej stronie…

Cloudflare Turnstile zamiast reCAPCTHA od Google

Usługa Cloudflare Turnstile jest darmowa, nie ma limitów co do “interakcji”, a więc nie muszę się obawiać, że nagły wzrost popularności strony u różnej maści spamujących botów sprawi, że na koniec miesiąca dostanę solidny rachunek do opłacenia. Do tego jest zgodna z WCAG 2.1 AA, oraz posiada opcję kompatybilności z usługą reCAPCTHA od Google, dzięki czemu podmiana dostawcy usługi powinna być w większości przypadków bezproblemowa.

Z tym, że darmowość usługi Cloudflare Turnstile jest w pewnym sensie ograniczone, bo w wersji bezpłatnej możemy utworzyć 10 widegetów, a każdy taki widget, możemy przypisać maksymalnie do 10 adresów (domen). I jak łatwo policzyć, limit jest, ale całkiem wysoki (100 adresów).

Z rzeczy, które jeszcze warto odnotować, to mamy do dyspozycji wersję działającą “w przeglądarce” (Client-side), oraz bezpośrednio po stronie serwera (Server-side).

Ale dla wielu pewnie może być istotne, czy da się Cloudflare Turnstile wdrożyć na stornie równie łatwo, jak – przynajmniej w wielu przypadkach – reCAPTCHA od Google. I tu odpowiedź będzie jak najbardziej twierdząca, bo mamy nie tylko wspomnianą już opcję kompatybilności z reCAPTCHA (można nawet powiedzieć, że emulację), ale też samo wdrożenie jest dobrze udokumentowane.

Simple Cloudflare Turnstile (Elliot Sowersby, RelyWP)

A jak ktoś korzysta z WordPressa, to może skorzystać np. z bezpłatnej wtyczki Simple Cloudflare Turnstile, która cały proces sprowadza do prostej konfiguracji – podania kluczy API, oraz ustalenia co i kiedy ma być chronione przez Cloudflare Turnstile.

A poza tym, że wtyczka jest darmowa, to jeszcze oferuje “prosto z pudełka” wsparcie nie tylko dla samego WordPressa, ale też tak popularnych wtyczek, jak WooCommerce i Contact Form 7. A do tego jeszcze całej masy innych wtyczek. I to chyba nie tylko tych najpopularniejszych: Easy Digital Downloads, Paid Memberships PRO, WPForms, Gravity Forms, Fluent Forms, Formidable, Forminator, Elementor Forms, Mailchimp for WordPress, BuddyPress, bbPress, Ultimate Member, MemberPress, WP-Members, WP User Frontend, wpDiscuz. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję.

Tak więc, jeśli ktoś szuka alternatywy dla Google reCAPTCHA, to mogę polecić usługę Cloudflare Turnstile, oraz wtyczkę Simple Cloudflare Turnstile do WordPressa.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)
Patryk
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)