Wprawdzie gram rzadziej niż rzadko, to regularnie moją kolekcję gier (w które większości zapewne nigdy nie zagram) zasilają kolejne tytuły. Od jakiegoś czasu jednym z głównych gier regularnie zasila Epic, a to wszystko dzięki regularnie udostępnianym gratisom. Wczoraj w aplikacji Epic Games pojawiła się informacja, że przez najbliższe dni (od 28 kwietnia do 21 maja) odbierać bezpłatne gry będą mogli tylko użytkownicy z aktywnym logowaniem dwuetapowym (2FA).

Logowanie dwuetapowe w Epic Games

Dla mnie to właściwie żadna zmiana, bo praktycznie wszędzie gdzie jest taka opcja, mam dwuetapowe/dwuskładnikowe logowanie aktywne. Może czasem bywa to lekko upierdliwe, ale tak trzeba. I dotyczy to nawet serwisów pozornie mało istotnych, bo już nie raz historia pokazała, że udany atak często zaczyna się od jakiegoś drobiazgu, pozornie nic nieznaczącego…

W każdym razie od wczoraj  – do 21 maja – gratisowe gry w Epic Games odbiorą tylko użytkownicy z dodatkowym zabezpieczeniem swojego konta:

Logowanie dwuetapowe wymagane do odbioru bezpłatnych gier od 28 kwietnia do 21 maja

Od dzisiaj do 21 maja do odbioru bezpłatnych gier w Epic Games Store czasowo wymagane będzie logowanie dwuetapowe.  Wprowadzamy tę zmianę, aby zachęcić graczy do podjęcia kroków zwiększających bezpieczeństwo ich kont Epic.

Jeśli na Twoim koncie nie jest włączone logowanie dwuetapowe, podczas próby odebrania bezpłatnej gry zobaczysz następujący komunikat:

„Wymagane logowanie dwuetapowe

Aby odebrać tę darmową grę, musisz włączyć logowanie dwuetapowe na swoim koncie. Logowanie dwuetapowe zapewnia dodatkową ochronę konta Epic Games i pozwala zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi”.

Aby włączyć logowanie dwuetapowe, przejdź do ustawień swojego konta Epic Games. Funkcja logowania dwuetapowego pomaga w ochronie konta przed nieautoryzowanym dostępem, ponieważ podczas logowania wymagane jest podanie kodu bezpieczeństwa. Szczegółową instrukcję włączania logowania dwuetapowego znajdziesz tutaj.

Rozumiemy, że dla niektórych użytkowników jest to pewna niedogodność, ale zależy nam na stosowaniu najlepszych możliwych rozwiązań zapewniających ochronę Twojego konta Epic.

Do wyboru mamy dość klasyczny zestaw, czyli kod SMS na numer telefonu, kod na adres e-mail i wariant, z którego jak korzystam, czyli z wykorzystaniem aplikacji (od lat korzystam z Authy i od lat polecam):

Przyznam, że aż by się chciało, by inni poszli śladem Epica, bo edukacja edukacją, ale czasem najlepszą motywacją – a tym samym szansą na wyrobienie sobie nawyku – jest odwołanie się nie do rozsądku, a do portfela… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk