eBook "Uspokój swoje finanse"

Wprawdzie z serwisów typu cashback zazwyczaj nie korzystam, gdyż najczęściej, gdy robię zakupy, nie chce mi się sprawdzać, w jakim serwisie, jaki cachback do jakiego sklepu… Ale specjalnie dla Was postanowiłem przetestować 2 serwisy tego typu – warunek był taki, że w każdym z nich musi być dostępny choćby jeden „chiński sklep, w którym robię zakupy”, bo z racji tego, że dość często robię w nich zakupy, to na okazję do testów długo nie trzeba będzie czekać.

Giving Assistant

Na pierwszy ogień idzie serwis Giving Assistant (kolejny za kilka dni), z racji tego, że z niego najszybciej dostałem zwrot – co nie było trudne, bo za samą rejestrację możecie otrzymać 5 $ (np. zakładając konto z tego linku) i wystarczy jeszcze tylko 1 cent (tak – 0,01 $) otrzymać w ramach zwrotu (cashback), by uzyskać wypłatę z serwisu.

W Giving Assistant znajdziemy zarówno GearBest, AliExpress, Banggood, jak i – od niedawna – eBay.

giving-assistant_main-info

Nie będę opisywał tutaj założyć konto, bo to jest dość standardowe – adres e-mail, hasło, do tego ew. imię i nazwisko.

Od razu warto zajrzeć do ustawień i w sekcji „how to pay you” ustawić sposób wypłaty – i chyba nie ma co kombinować, najlepiej wybrać PayPal, dzięki czemu wypłata (zwrot) szybko i bezproblemowo trafi na Wasze konto PayPal:

giving-assistant_initial-settings

Cashback, czyli zwrot za zakupy

Po skonfigurowaniu swojego konta z listy dostępnych sklepów (katalog lub wyszukiwarka) wybieramy sklep, w których chcemy zrobić zakupy:

giving-assistant_shop-list_gear-best

W kolejnym kroku mamy szybki podgląd oferty w danym sklepie, czyli na jaki zwrot (cashback) możemy liczyć (zazwyczaj od kilku do kilkunastu procent, ale zdarzają się też i większe zwroty przy różnych akacjach specjalnych), oraz dodatkowe warunki czy zalecenia:

giving-assistant_banggoos_gearbest_cash-back

Zazwyczaj są to informacje typu:

  • Wyłącz AdBlocka lub inne wtyczki tego typu
  • Zacznij zakupy z pustym koszykiem
  • Zakończ zakupy w trakcie jednej sesji, w ciągu 24 godzin

Ja podczas testów korzystałem z dedykowanego profilu w przeglądarce, gdzie dodatkowo przed każdymi zakupami czyściłem ciasteczka (pliki cookies).

Po zakupach zdarzenie – przejście do sklepu – powinno pojawić się na liście „kliknięć cashback”:

giving-assistant_cashback-clickOraz w zdarzeniach – tutaj znajdują się też dodatkowe zdarzenia, jak np. wypłaty, czy otrzymane bonusy:

giving-assistant_eventsChoć zdarzenia mogą pojawić się w historii z lekkim opóźnieniem, to jednak podczas testów i wielu drobnych zakupów każdorazowo system naliczał prawidłowo zwrot.

Wypłata, czyli nie taki poniedziałek straszny

Nie wiem, jak jest w przypadku innych serwisów, ale w przypadku zakupów np. w serwisie GearBest i Banggood musicie uzbroić się w cierpliwość – wynika to m.in. z tego, że chwile zajmuje, zanim zakupy z Chin do Was dotrą, a do tego transakcja musi być zakończona (rozliczona w sklepie), i zazwyczaj jest to 15-60 dni.

Dostałem właśnie (2016.12.22) e-mail od Alison z Giving Assistant, że od 26 grudnia wzrasta minimalny próg wypłaty – od tego dnia będzie to 5.99 $, co ma wyeliminować proceder zakładania kolejnych kont, byle tylko załapać się na wypłatę 5.01 $ (5 $ za założenie konta, i 0.01 $ za zakupy, i już można było dokonać wypłaty).

W momencie, gdy uzbieracie minimalną kwotę wypłaty (current earnigs), czyli choćby o 1 cent powyżej 5 $ (a przypominam, że za samą rejestrację z tego linku otrzymacie 5 $) to w najbliższy poniedziałek otrzymacie e-mail tego typu:

giving-assistant_email_just-got-paid

You just got paid $10.00!

Fantastic news. Our automated happiness robot just transferred $10.00 cash back to your PayPal account.

You will receive an email from PayPal directly, letting you know the transfer has completed.

Co też zostanie odzwierciedlone na Waszym koncie PayPal:

giving-assistant_paypal

Program partnerski, czyli masz piątaka

Jak już wspominałem, za samo założenia konta możecie otrzymać 5 $ (z linku partnerskiego, jak ten), dzięki czemu nawet przy najmniejszych zakupach i zwrocie w wysokości choćby 1 centa już załapaliście się na zwrot, bo przekroczycie 5 $, więc nawet jak na tym mielibyście skoczyć, to i tak jesteście do przodu… ;-)

Dostałem właśnie (2016.12.22) e-mail od Alison z Giving Assistant, że od 26 grudnia wzrasta minimalny próg wypłaty – od tego dnia będzie to 5.99 $, co ma wyeliminować proceder zakładania kolejnych kont, byle tylko załapać się na wypłatę 5.01 $ (5 $ za założenie konta, i 0.01 $ za zakupy, i już można było dokonać wypłaty).

giving-assistant_give5-get5

Ale nic nie stoi na przeszkodzie byście po założeniu konta zaprosili znajomych – każdy kto założy konto z Waszego linku (jak i mojego), otrzyma 5 $ na dobry początek (tak jak Wy otrzymaliście/otrzymacie, zakładając konto z tego linku), a do tego Wam też wpadnie dodatkowe 5 $.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"