eBook "Uspokój swoje finanse"

Zgodnie z moim postanowieniem większość „przekrętów SMS” omijam, nie marnując czasu na pisanie o nich, gdyż zazwyczaj wszystkie one opierają się na podobnej (jak nie identycznej) zasadzie, a zmienia się jedynie wabik, który ma nakłonić potencjalną ofiarę do wysłania SMSa (lub podaniu numeru telefonu i otrzymanego kodu).

Wyjątki od tej zasady robię rzadko, głównie jak mnie jakiś temat szczególnie zainteresuje (jakieś nowe podejście, nowa koncepcja/trik), czy jak coś jest mi szczególnie bliskie, jak było np. z Psią Łapką.

Narodowy konkurs paragonowy

Dziś będzie wprawdzie o przypadku podobnym do opisanego niedawno, gdzie osoby które zgubiły swojego psa (i zamieściły o tym informacje na jednej z monitorowanych stron) otrzymywały informacje SMS o zgubie, która tak naprawdę była niczym innym, jak próbą „namówienia” na subskrypcję premium SMS.

Ale postanowiłem coś o tym napisać, gdyż treść wiadomości SMS jest tak przygotowana, że może sugerować związki z Narodową Loterią Paragonową, a wiem patrząc choćby po statystykach tego wpisu, że temat cieszy się zainteresowaniem sporej grupy czytelników.

Uwaga na fałszywe SMS-y o loterii

Na stronie Ministerstwa finansów można przeczytać takie ostrzeżenie:

Ostrzegamy przed wiadomościami SMS, które rozsyłają podmioty wykorzystujące popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze.

Organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają wiadomości SMS o treści:

„NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyz masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177”

Organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

Jak widać – nic nowego, metoda znana…

Alleceny.pl

Idąc tropem numeru i treści SMSa „jaki należy wysłać” trafimy na stronę Alleceny.pl, na której jesteśmy zapraszani do „odebrania gotówki” i oczywiście wysłania SMSa:

odbierzgotowke_alleceny-pl

Wyślij SMS o treści START AC na numer 60177

Mały plus za informacje o kosztach, która może nie dla każdego będzie czytelna/oczywista, ale jest:

Przez pierwsze 14 dni serwis jest darmowy, później opłata wynosi 1,23 zł brutto dziennie. Regulamin serwisu znajduje się tutaj. Organizator: RMS sp. z o.o.

Zwrot wydatków z Alleceny

Mamy tez link do regulaminu, w którym przeczytamy o konkursie, i choć nie znajdziemy tu żadnych informacji dotyczących płatności, to wśród informacji znajdziemy link do… kolejnego regulaminu:

odbierzgotowke_alleceny-pl_zasady-konkursu

Dlatego na koniec postanowiłem wybrać dla Was kilka cytatów właśnie z tego regulaminu:

Organizatorem usługi jest RMS Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, przy ul. Cisowej 9, 20-703, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 0000344718, o numerze NIP: 712-319-10-01 i kapitale zakładowym wpłaconym całkowicie w wysokości 105.000 zł.

Przesyłając SMS Aktywujący Użytkownik uruchamia subskrypcję Usługi. W ramach subskrypcji Użytkownik otrzymuje wiadomość SMS MT jeden raz dziennie, w dniach od poniedziałku do niedzieli, około godziny 10:00, począwszy od następnego dnia roboczego, w którym dany Użytkownik przesłał SMS Aktywujący, co stanowi realizację (wykonanie) Usługi, z zastrzeżeniem postanowienia § 2 pkt 12 Regulaminu.

Opłata za korzystanie z Usługi wynosi 1 zł (słownie: jeden złoty) + VAT, tj. 1,23 zł (słownie: jeden złoty i dwadzieścia trzy grosze) brutto za każdy SMS MT doręczony do Użytkownika Usługi, w ramach zamówionej subskrypcji Usługi. Łączny koszt korzystania z Usługi wynosi maksymalnie 8,61zł (słownie: osiem złotych i sześćdziesiąt jeden groszy) brutto za jeden tydzień i maksymalnie 38,13zł (słownie: trzydzieści osiem złotych i trzynaście groszy) brutto za jeden miesiąc.

W celu rezygnacji z Usługi, Użytkownik powinien wysłać SMS zgodnie z treścią, przez która zapisał się do Usługi, np. dla Usługi A będzie to treść: STOP A na numer MT 60177. Zgodnie z cennikiem opłat obowiązującym u każdego Operatora GSM Użytkownik nie ponosi opłat za wiadomość SMS zawierającą rezygnację z Usługi.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"