Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)

W niedawno publikowanym artykuł „dodatkowy komunikat (np. tekst) w podziękowaniu za zamówienie w sklepie internetowym na WooCommerce (WordPress)” napisałem, że oprócz tego, że można do strony z podziękowaniem za zakupy dodać dodatkowe informacje, „można też przekierować na inną stronę”. Wtedy zapowiedziałem, że to temat na inny artykuł, i… niniejszym tę zapowiedź spełniam.

Przekierowanie po zamówieniu w WooCommerce

Bo choć komunikat taki ma sens, i w wielu przypadkach wystarczy, to mam na swoim koncie wdrożenia, gdzie po dokonaniu zakupu użytkownik musiał trafić na specjalną stronę, gdzie nie tylko znajdują się niezbędne informacje, ale… I tu można wstawić wiele, bo wiele jest tego typu potrzeb… ;-)

Ważne, że tego typu działanie – przekierowanie użytkownika po dokonaniu zakupu w sklepie internetowym na WooCommerce – można wykonać za pomocą kodu:

function webinsider_wp_woocommerce_thankyou_redirect(){
	wp_redirect( 'https://webinsider.pl' );
	exit;
}
add_action( 'woocommerce_thankyou', 'webinsider_wp_woocommerce_thankyou_redirect', 10 ); 

Powyższy kod – oczywiście po zmianie adresu przekierowania, o czym zapomina pewna firma, regularnie korzystająca z mojego kodu do przekierowywania po wysłaniu formularza w Divi – przekieruje klienta po zakupie na wybrany adres. Wystarczy dodać go np. do pliku functions.php motywu potomnego.

Oczywiście (powtórzenie, ale… ;-)) można powyższy kod uzupełnić o filtry, np. związane z typem płatności, produktami w koszyku czy  – co być może najważniejsze – statusem płatności… Ciekawym pomysłem jest np. wstawienie tutaj kodu JavaScript, który wykona przekierowanie np. dopiero po kilku sekundach. Zależy, kto co potrzebuje.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)