Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)

W niedawno publikowanym artykuł „dodatkowy komunikat (np. tekst) w podziękowaniu za zamówienie w sklepie internetowym na WooCommerce (WordPress)” napisałem, że oprócz tego, że można do strony z podziękowaniem za zakupy dodać dodatkowe informacje, „można też przekierować na inną stronę”. Wtedy zapowiedziałem, że to temat na inny artykuł, i… niniejszym tę zapowiedź spełniam.

Przekierowanie po zamówieniu w WooCommerce

Bo choć komunikat taki ma sens, i w wielu przypadkach wystarczy, to mam na swoim koncie wdrożenia, gdzie po dokonaniu zakupu użytkownik musiał trafić na specjalną stronę, gdzie nie tylko znajdują się niezbędne informacje, ale… I tu można wstawić wiele, bo wiele jest tego typu potrzeb… ;-)

Ważne, że tego typu działanie – przekierowanie użytkownika po dokonaniu zakupu w sklepie internetowym na WooCommerce – można wykonać za pomocą kodu:

function webinsider_wp_woocommerce_thankyou_redirect(){
	wp_redirect( 'https://webinsider.pl' );
	exit;
}
add_action( 'woocommerce_thankyou', 'webinsider_wp_woocommerce_thankyou_redirect', 10 ); 

Powyższy kod – oczywiście po zmianie adresu przekierowania, o czym zapomina pewna firma, regularnie korzystająca z mojego kodu do przekierowywania po wysłaniu formularza w Divi – przekieruje klienta po zakupie na wybrany adres. Wystarczy dodać go np. do pliku functions.php motywu potomnego.

Oczywiście (powtórzenie, ale… ;-)) można powyższy kod uzupełnić o filtry, np. związane z typem płatności, produktami w koszyku czy  – co być może najważniejsze – statusem płatności… Ciekawym pomysłem jest np. wstawienie tutaj kodu JavaScript, który wykona przekierowanie np. dopiero po kilku sekundach. Zależy, kto co potrzebuje.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)
Patryk
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce (kurs)