Gdy ten tekst trafia do publikacji to mamy już weekend (sobota), a więc być może znajdziesz chwilę na kurs wideo poświęcony wirtualizacji w środowisku opartym o rozwiązania firmy Microsoft (Azure, Hyper-V).

Mariusz Kędziora: Maszyny wirtualne z Windows i Linux. Podstawy wirtualizacji.

Kurs prowadzi Mariusz Kędziora (Microsoft Technical Evangelist), którego być może już kojarzysz – dość często udziela się na rożnych “popularnych stronach” poświęconych m.in. zagadnieniom “około informatycznym”.

Jak pisze (i mówi ;-)) sam autor, jest to kurs skierowany do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z rozwiązaniami firmy Microsoft dotyczącymi wirtualizacji:

Zapraszam do kursu z podstaw wirtualizacji. Wirtualizacja pozwoli Ci np. na testowanie wielu różnych systemów operacyjnych na jednym komputerze. Sprawdzenie nowej aplikacji będzie szybkie i bezbolesne i nie wprowadzi bałaganu na Twojej maszynie.

(…)

Kurs dedykowany jest dla osób, które nie mają pojęcia, czym jest wirtualizacja, a które chciałyby skorzystać z możliwości, jakie ona daje w codziennym korzystaniu z komputera. Więc nie ważne czy jesteś uczniem, studentem czy może pasjonatem technologii – ten kurs będzie dla Ciebie idealnym wstępem do tego tematu.

Agenda kursu

Kurs składa się z 4 elementów:

  1. Co to jest wirtualizacja (40:00)
  2. Wirtualizacja lokalna: Hyper-V (59:00)
  3. Wirtualizacja zdalna: Microsoft Azure (53:00)
  4. Podsumowanie, źródła wiedzy i materiały (15:00)

I jest dostępny bezpłatnie na platformie Microsoft Virtual Academy (MVA), czyli pod tym adresem… :-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk