Są takie tematy, które, choć ważne i/lub ciekawe, to z racji swojej małej objętości nie bardzo nadają się na artykuł. Chyba że ktoś lubi lać dużo wody…  Ja za tym nie przepadam, i czasem już samo napisanie wstępniaka do jakiegoś artykułu jest wystarczającym wyzwaniem samo w sobie. Podchodziłem do tego tematu kilkukrotnie już, tworząc różnego formatu artykuły zbiorze (prasówka, przegląd wydarzeń). Jednak prędzej czy później pomysł ten umierał. Nawet nie ze względu na samo zebranie i napisanie informacji, co raczej zadania towarzyszące każdemu artykułowi, jak np. wypisanie tagów czy przygotowanie grafik, co zabierało dużo czasu. Za dużo. Ostatnio wróciłem do tego tematu w swoich przemyśleniach, i wybrałem 2 formaty, które powinny tutaj sprawdzić się lepiej niż pisany artykuł. Jeden format został testowo uruchomiony już dziś, drugi jest jeszcze na etapie pomysłu czekającego na realizację…

Nienapisane informacje wysyłane w ramach naszego Newslettera

Formatem, o którym mowa to nasz Newsletter (zachęcam do zapisania się :-)), który wprawdzie funkcjonuje od jakiegoś już czasu, ale nie licząc kilku wiadomości o fajnych promocjach, wykorzystywany był głównie jako kolejny kanał informowania zainteresowanych o nowych artykułach na naszej stronie.

Jednak od dawna krąży po mojej głowie myśl, by trochę rozgrzać ten format, wysyłając więcej dodatkowych materiałów. I tak właśnie stało się dziś, gdy rozesłałem do subskrybentów naszego Newslettera testowo informację, o 2 małych, aczkolwiek ciekawych i/lub istotnych wydarzeniach:

Google wyłącza usługę Google Cloud Print

Może nie każdy słyszałem o tej usłudze, ale z doświadczenia wiem, że jest sporo osób, które z usługi Google Cloud Print korzysta. Głównie do drukowania z dowolnego miejsca materiałów na podłączonej do tej usługi drukarki. A z racji tego, że jest to rozwiązanie dość popularne nie tylko wśród użytkowników domowych, ale i zdalnym pracowników, czy nawet sklepów (np. zdalny wydruk zamówień) warto ten fakt odnotować. Usługa zostanie wyłączona z końcem tego roku.

Link: https://9to5google.com/2019/11/21/google-cloud-print-dead-2020/

Schodan za 1$ dożywotnio

Serwis Schodan (taka wyszukiwarka wykorzystywana często do wyszukiwania podatnych urządzeń/serwerów) świętuje swoje 10. urodziny i przez najbliższe kilka godzin można zakupić konto premium za jednego dolara. Dożywotnio.

Link: https://twitter.com/shodanhq/status/1198033142130581505

Jak widać, jest to wręcz taka pigułka, bez zbędnego lukrowania. Mam nadzieję, że taki format spotka się z ciepłym przyjęciem. A tym samym lista subskrybentów po tej testowej (otwierającej) wiadomości tego typu zmniejszy się maksymalnie o 30% (na podstawie pierwszych statystyk widzę, że jest szansa nawet na lepszy wynik ;-)).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk