Jak już pewnie nie raz pisałem, menedżer haseł Bitwarden jest jedną z niewielu usług, za które w pewnym sensie nawet z przyjemnością płacę, ale za którą płacę, choć teoretycznie nie muszę, bo wersja bezpłatna i tak jest więcej niż wystarczająca w większości przypadków. W ramach tej usługi (i oprogramowania) jest szybka i wygodna opcja generowania haseł, z której bardzo chętnie korzystam. W kwietniu została ona rozbudowana o generowanie nazw użytkownika, a obecnie pojawiło się również wsparcie dla tymczasowych adresów e-mail. Ale po kolei…

Na początku (kwiecień 2022) dostaliśmy opcję generowania losowych nazw użytkownika, oraz – co w wielu przypadkach ważniejsze – w pewnym sensie losowych/unikatowych nazw bazujących na adresie e-mail. To rozwiązanie bazowało albo na dodatkowym, losowym ciągu znaków po znaku plus (+) w pierwszym członie adresu e-mail, ustawionego w Bitwarden, albo generowaniu całkowicie losowej nazwy do ustawionej domeny (wymaga opcji Catch-all aktywnej na domenie, dla poczty e-mail).

Wraz z majową aktualizacją pojawiła się kolejna możliwość, dzięki opcji podpięcia do konta jednej z usług tymczasowych adresów (aliasów) e-mail, dzięki czemu bezpośrednio z poziomu Bitwardena (np. wtyczki do przeglądarki) możemy wygenerować również tymczasowy alias dla naszego adresu e-mail. Na obecną chwilę wspierane są 3 usługi: SimpleLogin, AnonAddy, and Firefox Relay. I choć catch-all wydaje się równie sensowniejszym, a może nawet sensowniejszym rozwiązaniem, to wymaga nie tylko domeny i hostingu e-mail, ale również trochę wiedzy, jak to dobrze ustawić.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk