Envato Elements - pobierasz co chcesz, ile chcesz

Właściwie wszystko drożeje właściwie na całym świecie, przynajmniej ogólnie i w szerszym horyzoncie czasowym, więc kolejna informacja o kolejnej podwyżce w większości przypadków nie robi na mnie wrażenia. Co więcej – sam też podnoszę stawki. Jednak czasem będę robił wyjątki i nad jakąś podwyżką nie tylko zatrzymam się trochę dłużej niż byle tylko oznaczyć wiadomość o niej jako przeczytaną, ale też i o niej napiszę. I tak dziś będzie o podwyżkach w Cloudflare, bo jest to jedna z tych usług, z których korzystam jak nie na wszystkich stronach, to na większości.

I choć zazwyczaj korzystam z usługi w wersji bezpłatnej, to mam „pod sobą” strony, na których działa usługa w wersji „Pro” (aktualnie 20 $ miesięcznie), czy nawet „Business” (aktualnie 200 $ miesięcznie). Od 14 maja 2023 będzie to już odpowiednie 25 i 250 $ miesięcznie. Jednak dotyczy to dotychczasowych usług, bo w przypadku nowych aktywacji podwyżki wejdą w życie już 15 stycznia 2023. Przy okazji pojawiła się opcja płatności za cały rok z góry, dzięki czemu można w pewnym sensie zachować na dłużej aktualne stawki, bo wspomniane plany przy płatności rocznej kosztują 240 i 2 400 $, czyli wychodzi 20 i 200 $ miesięcznie.

Mam tylko nadzieję, że podwyżki te nie są zwiastunem tego, że inwestorzy przyszli po swoje, a tym samym nastąpi próba większej monetyzacji, kosztem obecnie funkcjonujących planów bezpłatnych.

(!) Zgłoś błąd na stronie
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami!