Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

W ostatnich dniach przy dwóch chyba najpopularniejszych page builderach do WordPressa (nie licząc Gutenberga, ale jego popularność w dużej mierze wynika z natywnej obecności w WordPressie), czyli Divi Builder i Elementor, pojawiły się usługi z „cloud” w nazwie, czyli Divi Cloud i Elementor Cloud. I choć podobieństw wiele, czas podobny, to są to całkiem inne usługi. W tym wpisie jednak skupimy się na Divi Cloud, bo o Elementor Cloud będzie w kolejnym wpisie…

Divi Cloud to zdalne miejsce na przechowywanie plików. Z tym że nie każdych, a tych związanych z Divi Builder, czyli np. szablonów stron, modułów. Trochę jak biblioteka Divi, z tym że jakby nasza własna, prywatna, na nasze szablony i moduły:

I jest to coś, czego mi w Divi brakowało. Bo do tej pory, by wybrany element wstawić na innych stronach, musiałem go wyeksportować, a potem na każdej stronie zaimportować z zapisanego na komputerze pliku. A gdy komputer inny, to trzeba było go jeszcze jakoś przesłać. Teraz wrzucam wybrany element do biblioteki, zaznaczam, że ma trafić „do mojej” chmury i już po chwili jest dostępny do zaimportowania na wszystkich stronach, na których jestem zalogowany do mojego konta w ramach usługi Divi Cloud.

By korzystać z usługi bez limitów, trzeba aktywować subskrypcję kosztująca 8 $ miesięcznie (teraz w promocji jest za 6.40 $). Ale dla wszystkich aktywnych subskrypcji Elegant Themes – w tym oczywiście również tych bezterminowych – dostępna jest bezpłatnie wersja Divi Cloud z limitem 50 obiektów (50 zapisanych elementów/szablonów).

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)