Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)

W ostatnich dniach przy dwóch chyba najpopularniejszych page builderach do WordPressa (nie licząc Gutenberga, ale jego popularność w dużej mierze wynika z natywnej obecności w WordPressie), czyli Divi Builder i Elementor, pojawiły się usługi z „cloud” w nazwie, czyli Divi Cloud i Elementor Cloud. I choć podobieństw wiele, czas podobny, to są to całkiem inne usługi. W tym wpisie jednak skupimy się na Elementor Cloud, bo od Divi Cloud było dosłownie chwilę temu…

Elementor Cloud to swego rodzaju hosting bazujący na usłudze Google Cloud Platform, z odpowiednim panelem zarządzania, wstępnie zainstalowanym WordPressem wraz z wtyczką Elementor Pro, gotowy do pracy. Oczywiście z możliwością podpięcia własnej domeny. W pakiecie znajduje się również usługa Cloudflare (CDN i certyfikat SSL) oraz codzienne kopie zapasowe. Z istotnych parametrów warto jeszcze wspomnieć o pewnych limitach (parametrach) hostingu, czyli 100 GB transferu miesięcznie, 100 000 unikatowych użytkowników, oraz 20 GB przestrzeni na pliki.

A wszystko to za 99 $ rocznie (za stronę). Sporo jak na hosting, ale z drugiej strony sama roczna licencja na Elementor Pro kosztuje 49 dolarów. Do tego usługa raczej kierowana jest do osób, które chcą WordPressa z Elementorem, ale nie chcą (nie potrafią) samodzielnie zainstalować WordPressa. Zresztą podobne rozwiązanie, czyli WordPress.com wychodzi jeszcze drożej, a nie nie zawiera licencji na Elementor Pro… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?