eBook "Uspokój swoje finanse"

Dwuetapowe uwierzytelnienie (dwuskładnikowe, 2FA) nie jest niczym nowym, choć są cały czas takie miejsca, gdzie nie tylko nie jest ono domyślnie aktywne, ale w ogóle nie ma opcji, by z takiej dodatkowej metody uwierzytelnienia (weryfikacji) skorzystać. Jednym z takich miejsc jest portal Obligacje Skarbowe. Co jest o tyle dziwne, że np. banki nie tyle, ile chciały, co różnymi „dyrektywami” wręcz zostały zmuszone do różnych dodatkowych weryfikacji, niekoniecznie zawsze sensownych. A tu taki „promyczek ciemności”, i to jakby u samego źródła…

Ale to niebawem ma się zmienić, bo „już” w październiku 2023 w „Serwisie Obligacyjnym”, czyli ObligacjeSkarbowe.pl ma pojawić się 2FA, za pomocą SMSów:

Począwszy od października 2023 r. w Serwisie obligacyjnym zostanie wprowadzone dwuetapowe uwierzytelnienie (zwane 2FA z ang.  Two-Factor Authentication).

(…)

Logowanie do Serwisu obligacyjnego będzie wymagało wpisania loginu i hasła, a następnie potwierdzenia za pomocą kodu SMS.

Co istotne, będzie to odgórnie włączone (plus):

Prawidłowe zdefiniowanie numeru telefonu komórkowego pozwoli na odebranie kodu SMS, bez którego zalogowanie i korzystanie z Serwisu obligacyjnego nie będzie możliwe.

Więc jak ktoś korzysta, to lepiej sprawdzić, czy numer aktualny, by potem nie było niespodzianek…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"