Od momentu, gdy DroneRadar padł i u mnie, a tym samym przygotowałem formularz do przygotowywania wiadomości do zgłaszania lotów „w trybie awaryjnym” minęło jakieś 13 dni. Od czasu, gdy pojawiły się pierwsze masowe głosy, o problemie z „inicjalizacją Firebase” minęło jeszcze więcej dni. W tym czasie nie tylko powstały różne systemy wspierające wysyłanie wymaganych wiadomości e-mail ze zgłoszeniem lotu, ale też analizy. Nie tylko prawne, systemowe, ale i techniczne, gdzie po 1-2 godzinach analizy obcego kodu, i to jeszcze z dekompilacją widać było, w czym jest problem i jak można go naprawić. Ale najwidoczniej nie o samo działanie aplikacji tu chodziło.

W każdym razie ktoś z kimś się pewnie dogadał, bo aplikacja DroneRadar ożyła i znowu można za jej pomocą zgłaszać loty dronami. O ile oczywiście będzie można ją pobrać z Google Play, bo aktualizacji samej aplikacji nie było, więc ten problem nadal występuje na Androidzie 13+. Tak samo strefy zalecam sprawdzać raczej na DroneMap, niż sugerować się tym, co w DroneRadar. W każdym razie działa.

Mam tylko nadzieję, że niezależnie od tego, czy i ile kto komu i czego sypnął, że ta reanimacja DroneRadar nie sprawi, że ktoś decyzyjny w PAŻP uzna, że prace nad nowym systemem nie są już potrzebne. Linku do formularza zgłaszania lotów też nie usuwajcie z zapisanych, bo nie wiadomo kiedy znowu może się przydać… ;-)

Obecnie loty zgłaszamy za pośrednictwem strony Check-In PANSA…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk