Choć nadal moim podstawowym sklepem dla „chińszczyzny” jest AliExpress (nie licząc tematu dronów FPV, bo tu zdarza się, że w BetaFPV czy Banggood są lepsze ceny), a krajowe to Allegro dzięki usłudze Smart, to ostatnio zacząłem korzystać z Shopee. Zwłaszcza że to nie tylko taki miks chińszczyzny z zakupami lokalnymi, ale oferują bezpłatną dostawę niezależnie od kwoty zamówienia. Czyli tak samo, jak Amazon.pl w ramach usługi Amazon Prime, z tym że w Shopee faktycznie można trafić na ciekawe oferty (Amazon.pl pomimo tego, że posiadam Prime, to cały czas czeka na pierwszy zakup, bo albo tam nie ma tego, czego akurat szukam, albo ceny są… jakie są), czy podobnie do Allegro, które testuje na wybranych klientach bezpłatne dostawy w ramach Allegro Smart od złotówki. Ale moja przygoda z Shopee zaczęła się akurat w okresie, gdy zaszły zmiany, jeśli chodzi o bezpłatne dostawy…

Z tego, co wiem, z tego, co dowiedziałem się od obsługi Shopee, to bezpłatne dostawy były nielimitowane, ale obecnie (początek grudnia?), by „zapewnić zdrową i uczciwą atmosferę dla wszystkich naszych użytkowników, aby mogli cieszyć się darmową dostawą na platformie” wprowadzono limity.

Maksymalnie 3 darmowe dostawy dziennie (reset licznika o północy), maksymalnie 7 tygodniowo (reset licznika w poniedziałek o północy), oraz maksymalnie 15 darmowych dostaw w miesiącu (reset licznika o północy pierwszego dnia nowego miesiąca). Ale co ważne:

Nałożony limit dotyczy liczby zrealizowanych transakcji, a nie liczby zamówionych przesyłek. Zachęcamy do realizowania planowanych zamówień w ramach jednej transakcji, aby w pełni wykorzystać limit bezpłatnej wysyłki.

Czyli wygląda na to, że bezpłatnych przesyłek z Shopee może być więcej, jeśli będą one realizowane w ramach jednego zamówienia (jednego koszyka, jednej transakcji), bo tego dotyczy wprowadzony limit.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk