eBook "Uspokój swoje finanse"

O tym, że Allegro w ramach swojego programu Smart testuje bezpłatne (bez dodatkowym opłat, poza samą opłatą za usługę Allegro Smart) wysyłki od kwot niższych niż 40 zł już wiemy, a niektórzy już ponoć nawet testują takie opcje. Teraz – jak podaje serwis Cashless.pl – ponoć część klientów Allegro korzystających z usługi Smart dostała – w ramach testów – może korzystać z bezpłatnej wysyłki dla zamówień od 1 złotówki.

Oczywiście od razu pojawiają się przypuszczenia, że to odpowiedź Allegro na start platformy Amazon.pl, a jeszcze konkretniej wprowadzenie w Polsce ich usługi Amazon Prime, gdzie między innymi mamy bezpłatną wysyłkę niezależnie od kwoty zamówienia. Może i tak jest, choć dla mnie byłoby to o tyle dziwne, że akurat Amazon.pl, jeśli już, to bardziej konkuruje z Allegro w segmencie droższych produktów, bo raczej tanio tam – może poza książkami – to nie jest, które i tak łapały się na Smarta (40+). Chyba lepszym porównaniem byłaby platforma Shopee, gdzie nie tylko znajdziemy dużo taniej drobnicy z Chin (tak jak np. na AliExpress), ale też sporo produktów od krajowych sprzedawców, a obecnie wszystkie wysyłki są bezpłatne.

Trochę bawią mnie zapewnienia Allegro, że „prowadzone testy nie wiążą się z konsekwencjami dla sprzedawców”. Bawią, bo może i obecnie nie wiążą, ale testy są prowadzone do 31 stycznia 2022, i pewnie nieprzypadkowo 1 lutego 2022 wchodzą w życie kolejne zmiany dla sprzedających na Allegro, a tam… tak, zgadliście – podwyżki, oczywiście również w kontekście kosztów „partycypacji” sprzedających w wysyłkach realizowanych w ramach usługi Smart… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"