Od rana dostałem już 2 czy 3 razy link do artykułu na pewnym technopudelku o znamiennym tytule „Google zmiękł, użytkownicy indywidualni G Suite zachowają swoje darmowe konta”. I choć bardzo chciałbym, by była to prawda, to na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, by Google miało faktycznie pozwolić zachować darmowe konta. Co ciekawe, wynika to wprost z artykułu, na który powołuje się w swoim „tłumaczeniu z zagranicy” Malwina.

W oryginalnym (źródłowym) artykule znajduje się zaktualizowany fragment strony-poradnika na temat nachodzącego końca bezpłatnych konto G Suite (stare konta G Suite):

In the coming months, we’ll provide an option for you to move your non-Google Workspace paid content and most of your data to a no-cost option. This new option won’t include premium features like custom email or multi-account management. You’ll be able to evaluate this option prior to July 1, 2022 and prior to account suspension. We’ll update this article with details in the coming months.

Jak byk mamy tu „provide an option for you to move your non-Google Workspace paid content and most of your data to a no-cost option” oraz „new option won’t include premium features like custom email”, tak samo, jak w oryginalnym komentarzu do tego fragmentu nie ma nic na temat możliwości zachowania obecnie bezpłatnych kont G Suite po 1 lipca 2022:

This is the option everyone has been asking for, as it specifically references „non-Google Workspace paid content”, which presumably would mean all your app, game, and media purchases made through Google Play and YouTube. The support article doesn’t offer any additional details yet, only saying to wait for further updates, but Google promises the option will be ready before July, which is when the account disruptions start happening.

Niestety, ale z tego po prostu wynika, że Google przygotuje możliwość migracji niektórych danych z niektórych swoich usług z aktualnie bezpłatnych konto G Suite do jakiegoś bezpłatnego rozwiązania, ale na tym koniec konkretów na temat tego rozwiązania.

A z racji tego, że – jak chyba wprost wynika z treści – to rozwiązanie ma niemieć wsparcia dla poczty we własnej domenie („custom email”) oraz zarządzania kontami („multi-account management”), to będzie to raczej coś w stylu migracji danych skojarzonych z danym kontem działającym w ramach starej wersji G Suite do standardowych kont Google. Chociaż ten formularz daje pewną nadzieję…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk