Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?

Wraz z premierą WordPressa w wersji 5.8 pojawiło się w końcu rozwiązanie, na które zapewne wielu czekało od wielu lat. Mianowicie nagłówek „Update URI”, który powinien rozwiązać pewien problem, który od czasu do czasu mógł pojawić się na niektórych stronach.

Pewnie wśród czytelników znajdą się osoby, które wgrały na stronę motyw lub wtyczkę niepochodzącą z repozytorium WordPress.org, i pewnego dnia ich motyw lub wtyczkę zastąpiło coś innego. Sam doświadczyłem tego kilka razy. Bo wystarczy(ło), że w repozytorium WordPress.org będzie inna wtyczka lub inny motyw o identycznej nazwie (i „slugu”) i WordPress w ramach mechanizmu aktualizacji może zaproponować aktualizację, która dokona podmiany.

Zapobiegać takim sytuacją ma dodatkowy nagłówek w pliku definiującym wtyczkę/motyw (readme.txt) „Update URI”:

WordPress 5.8 introduces a new header available for plugin authors. This allows third-party plugins to avoid accidentally being overwritten with an update of a plugin of a similar name from the WordPress.org Plugin Directory.

Previously, any custom plugin which used the same slug than a plugin hosted on WordPress.org was taking a significant risk of being overwritten by an update of the latter.

WordPress 5.8 introduces a new Update URI plugin header field. If the value of this new field matches any URI other than https://wordpress.org/plugins/{$slug}/ or w.org/plugin/{$slug}, WordPress will not attempt to update it.

Co istotne, wtyczki/motywy dostępne i aktualizowane w ramach repozytorium WordPress.org nie muszą (choć mogą) posiadać tego nagłówka. Pozostałe warto w ten nagłówek „wyposażyć”.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)