Wprawdzie mógłbym ten temat zapisać do przeglądu wydarzeń, który pewnie kiedyś się pojawi, ale widzę po statystykach odwiedzin, że dużo osób cały czas szuka informacji o usłudze „Przelew SMS”, która kilka lat temu zniknęła z oferty Orange.

Mam dla Was dobrą wiadomość, bo wygląda na to, że usługa wróciła…

Przelew SMS w ofertach na kartę w Orange

Dzięki usłudze „Przelew SMS” możemy przenieść środki z własnego konta głównego (czyli pochodzące z doładowania) na konto innego użytkownika (oczywiście możemy to robić również między własnymi numerami).

Usługa została wyłączona w marcu 2013, choć nie miała zniknąć na dobre, bo operator zapewniał, że pracuje nad nową wersją:

Od poniedziałku wyłączamy usługę Przelew SMS. (…) Nie jest tak, że zamykamy usługę i koniec. Pracujemy nad nową propozycją, która z jednej strony skutecznie pomoże Wam w potrzebie, z drugiej uniemożliwi kombinowanie. Planujemy wprowadzić ją na przełomie marca i kwietnia.

Jak widać trochę to trwało, ale w moje ręce trafił właśnie regulamin usługi „Przelew SMS” obowiązujący od 13 października 2016, a więc od wczoraj.

Przelew SMS: Nowe porządki

Usługa dostępna jest dla użytkowników ofert na kartę w Orange z wyłączeniem użytkowników/abonentów ofert Zatafon i Minutofon (nie ma co płakać, nie bierze się tego typu potworków, tak samo jak MIXów i innych abonamentów co udają oferty na kartę).

Z racji tego, że poprzednio usługa została wyłączona z powodu nadużyć (chyba tak to było tłumaczone), to tym razem pojawiły się pewne ograniczenia dotyczące tego, kto i kiedy może skorzystać z oferty:

 • Minimum 31 dni stażu w sieci
 • Aktywne połączenia wychodzące i/lub przychodzące
 • Numer przekazujący musi być doładowany przynajmniej raz, za minimum 10 zł

Niestety musicie się też liczyć z dodatkowymi limitami/ograniczeniami, ale o tym za chwilę…

Jednorazowo lub cyklicznie

Nowością w usłudze jest też to, że oprócz standardowego przelewu jednorazowego możemy teraz ustawić/zdefiniować przelew cykliczny, dzięki czemu środki z jednego numeru mogą być przekazywany na drugi numer automatycznie (np. numer dziecka).

Jednorazowy Przelew SMS

By otrzymać jednorazowy przelew (Zasilenie konta z innego numeru) należy wysłać SMS na numer 316 (SMS bezpłatny) o treści:

PRZELEJ KWOTA NUMER_PRZEKAZUJĄCEGO

Np.:

PRZELEJ 5 101100100
Jeśli w prośbie o przelew pominiemy kwotę przelewu, to przekazujący sam będzie musiał zdecydować ile chce przelać.

Dodatkowo trzeba będzie wysłać kolejnego SMSa, w którym potwierdzamy, że prośbę wysyłamy za zgodą właściciel;a/użytkownika numeru przekazującego:

Za każdym razem Odbiorca będzie musiał potwierdzić, że podaje numer telefonu za zgodą i wiedzą Przekazującego, wysyłając bezpłatny SMS na nr 316 o treści POTWIERDZAM.

Po chwili osoba przekazująca otrzyma odpowiednie zapytanie, który musi potwierdzić wysyłając SMS na nr 316 (koszt to 20 groszy) o treści:

DOLADUJ KWOTA NUMER_ODBIORCY_PRZELEWU

Np.:

DOLADUJ 5 501100100

Każdorazowo po przekazaniu środków Przekazujący otrzyma prośbę o potwierdzenie chęci przekazania z Konta głównego środków na określoną kwotę i numer telefonu. Jeśli Przekazujący nie potwierdzi przekazania środków w ciągu 30 minut od otrzymania zapytania środki nie zostaną przekazane, a informację o tym dostaną obaj Abonenci.

Ograniczenia

Wraz z nową wersją usługi są też (nowe) ograniczenia:

 • Jednorazowo można przelać 1, 2, 3, 4 lub 5 zł
 • Maksymalnie jeden przelew dziennie
 • Maksymalnie 10 przelewów miesięcznie (maksymalnie 50 zł)

Cykliczny Przelew SMS

Przelew cykliczny może być realizowany co 7, 14, 21 lub 30 dni, i tylko na jeden, wybrany przez nas numer telefonu (oczywiście użytkownika ofert na kartę w Orange).

By aktywować przelew cykliczny należy wysłać SMS na numer 316 (koszt to 20 groszy) o treści:

REGULAR KWOTA CO_ILE_DNI NUMER_ODBIORCY

Np.:

REGULAR 5 21 501100100

W przypadku jeśli na Koncie Głównym Przekazującego będzie znajdowała się niewystarczająca liczba środków, zostanie on poinformowany SMS-em o konieczności doładowania konta. Próba ponowienia automatycznego przekazania środków będzie podejmowana 3 razy co 3 dni, w przypadku 3 nieudanych prób Usługa zostanie automatycznie wyłączona.

By wyłączyć cykliczne przekazywanie środków wystarczy wysłać SMSa o treści STOP REGULAR na numer 316.

Ograniczenia

W wersji cyklicznej również pojawiają się ograniczenia:

 • Jednorazowo można przelać 1, 2, 3, 4 lub 5 zł
 • Maksymalnie 5 przelewów miesięcznie (maksymalnie 25 zł)

Dodatkowe informacje

 • W przypadku, gdy okres ważności konta (połączenia wychodzące) u odbiorcy jest krótszy niż 5 dni, to otrzymany przelew dodatkowo wydłuży ten okres o 5 dni
 • W przypadku użytkowników taryfy Nowe Orange Go (taryfa malejąca) przelew nie wpływa na wysokość stawek za SMSy, MMSy i rozmowy
 • W każdej chwili możemy zablokować usługę (w tym prośby o przelew) wysyłając SMS o treści STOP PRZELEW na numer 316
(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk