O usłudze SpiderOak na tej stronie pierwszy raz napisałem chyba gdzieś w 2011, i od tego czasu usługa po prostu działa – czasem ew. zajrzę na stronę by pobrać nową wersje klienta gdy do konta podłączam nowe urządzenie.

Wczoraj w jednym z komentarzy Grzegorz zapytał, czy w SpiderOak nadal można założyć bezpłatne konto 2 GB (i więcej), bo na stronie usługi aktualnie jest wprawdzie mowa o bezpłatnym koncie 2 GB, ale tylko na 60 dni…

Koniec bezpłatnych kont w SpiderOak (SpiderOakONE)

Może nie do końca koniec – bo cały czas można założyć bezpłatne konto 2 GB, ale aktualnie należny to traktować jako demo, bo konta będzie ważne 60 dni.

Aktualnie mamy do dyspozycji 4 plany:

spideroak_plany-201602

  • FREE – 2 GB, konto ważne 60 dni (!)
  • 30 GB za 7 $ miesięcznie (lub 79 $ rocznie)
  • 1 TB za 12 $ miesięcznie (lub 129 $ rocznie)
  • 5 TB za 25 $ miesięcznie (lub 279 $ rocznie)

Do tego dochodzi jeszcze plan z nielimitowaną pojemnością za ok 125 $ rocznie, który pojawia się raz na jakiś czas w promocji…

Nadciąga żniwiarz

Z tego co sprawdziłem zmiany w cenniku weszły z życie jakiś czas już temu (jeszcze w 2015), ale chyba nie znam nikogo kto straciłby swoje bezpłatne konto – teraz może się to zmienić, i konta bezpłatne prawdopodobnie będą sukcesywnie zamykane, o ile ich użytkownicy nie wybiorą któregoś z płatnych planów:

If you signed up for a free 2GB account earlier in 2015, we encourage you to upgrade to one of our monthly or annual plans so we can continue to protect your data.

Co oznacza, że jeśli – tak jak np. ja – założyliście bezpłatne konto przed zmianami w ofercie (2015) to warto przenieść swoje konto do płatnej oferty, tak by usługa mogła być Wam nadal świadczona (by nadal mogli chronić Wasze dane).

Projekt (firma) musi zarabiać

Nie pisze tego by się pożalić, bo wiem, że firma musi zarabiać, i jak zdecydowali, że przez plan darmowy za mało użytkowników korzysta z opcji płatnych, i tym ruchem zwiększa ilość płacących klientów – mogę tylko życzyć im powodzenia…

Ogólnie jakaś taka fala nadeszła – SpiderOak, Copy, a nawet Mandrill (o tym za chwilę).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Patryk