O tzw. pomyłce freudowskiej, czyli pewnego rodzaju przejęzyczeniu, gdzie – wg Zygmunta Freuda  – zdradzamy myśli zepchnięte do naszej podświadomości, słyszał pewnie każdy. Jeśli uznać, że takie zjawisko faktycznie występuje (bo dlaczego nie ;-)), to choćby niedawny wpis na Twitterze Bogadana Klicha z Platformy Obywatelksiej (nie zalinkuję, bo już go nie ma) może być przez wielu odebrany właśnie idealny przykład tego typu pomyłki/przejęzyczenia.

#TwojSzwab jako idealny przykład pomyłki freudowskiej?

Nie wchodząc zbytnio w mój stosunek do Platformy Obywatelskiej i ogólnie „totalsów” nie ma co ukrywać, ale względem ich często podnoszony jest zarzut, że są raczej partią niemiecką niż polską. Tak samo, jak sam Donald Tusk. Niezależnie czy takie stwierdzenia są słuszne, czy nie, to jednak są pewnego rodzaju obciążeniem dla tego środowiska (poza zaKODowanymi Obywatelami RP, ale to specyficzna grupa społeczna…).

I w tym momencie do akcji wkracza wspomniany Bogdan Klich, który chcąc (prawdopodobnie ;-)) opublikować wiadomość z hashtagiem #TwojSztab wstawia #TwojSzwab:

Od razu internet podchwycił, i hashtag #TwojSzwab stał się z miejsca najpopularniejszym hashtagiem w Polsce. Co nie dziwi, bo chyba lepiej podłożyć się nie można było. Internety to jednak trzeba umieć robić… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej