Jak być może niektórzy z Was wiedzą, księgowość swojej firmy prowadzę w serwisie wFirma, który sobie zresztą bardzo chwale (m.in. dlatego czytelnicy Webinsider.pl mogą skorzystać ze 80% rabatu na księgowość internetową w serwisie wFirma). Jednym z nieodłącznych elementów prowadzenia działalności/firmy jest zarabianie, a jak zarabianie, to i wystawianie np. faktur VAT (jeśli jesteśmy VATowcami). A, że uważam, że każdy przejaw komunikacji z klientem jest pewnego rodzaju wizytówką naszej firmy, to przywiązuje m.in. uwagę nie tylko do tego, jak wyglądają faktury, ale i co na nich się znajduje.

Wydruk pochodzi z systemu wFirma.pl

I choć zwracam uwagę również na to, jak wyglądają przesyłane do klientów faktury, to po ustaleniu „co i jak” już nie zaprzątam sobie głowy przy każdej wystawianej fakturze najdrobniejszymi jej szczegółami – mają się zgadzać dane, pozycje i ew. opis transakcji. Tylko tyle, i aż tyle. Reszta powinna być niezmienna.

Dziś, podczas księgowania faktury zakupowej (wydatek) zwróciłem uwagę na to, że firma, która mi ją wystawiła również korzysta z serwisu wFirma. Nawet więcej – korzysta z tego samego szablonu dla faktur (elegancji) co ja.

I pewnie nie byłoby tematu (wpisu), gdyby nie to, że na dole dokumentu zwróciłem uwagę na tekst:

Wydruk pochodzi z systemu wFirma.pl wersja 17.2

Zdziwił mnie trochę, bo nie kojarzyłem takiego tekstu na fakturach wystawianych w serwisie wFirma, a korzystam – jak już wspominałem – z tego samego szablonu. Szybkie sprawdzenie kilku ostatnich faktur wykazało, że u mnie też, na generowanych fakturach znajduje się ten dopisek. Ale z racji tego, że byłem pewien, że „kiedyś” go nie było, sprawdziłem archiwalne faktury – znalazłem go na fakturach „drukowanych” (do pliku PDF) od grudnia 2016.

Dramatu nie ma, i choć nie ukrywam, że korzysta, z serwisu wFirma do prowadzenia księgowości, to uznałem, że moje faktury to moje królestwo. Dlatego postanowiłem odszukać w ustawieniach opcji pozwalających na wyeliminowanie tego tekstu.

A byście nie musieli szukać samodzielnie, to podpowiadam:

  • Ustawienia -> Inne -> Wydruki: Włącz stopkę na wydrukach

Nie musicie się też obawiać, że wyłączając stopkę na wydrukach, usuniecie z faktur własną stopkę, którą ustawia się:

  • Ustawienia -> Faktury -> Dodatkowy stały tekst: Informacje w stopce faktury

Nazwa opcji dość podobna, ale sprawdziłem – wyłączenie stopki na wydrukach wyłącza tylko stopkę informującą o tym, z jakiego programu pochodzi wydruk, natomiast pozostawia informacje w stopce faktury (i ew. innych dokumentów).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
WordPress: Pierwsze kroki
Patryk