W grudniu pisałem o tym, że Onet ogłosił zamknięcie swojej platformy blogowej Blog.pl, czego najprawdopodobniej pozazdrościła im ekipa z Wirtualnej Polski, ogłaszając, że podobny los spotka użytkowników ich platformy blogowej Bloog.pl (tak, tak, przez dwa „o” ;-)).

Serwis bloog.pl zostanie zamknięty z dniem 31.03.2018

Nie będę jakoś szczególnie się nad tym rozwodził, bo zapewne mógłbym tutaj skopiować większość treści z artykułu dotyczącego zamknięcia serwisu Blog.pl, z modyfikacją „lukrowanego komunikatu” oraz daty zaniknięcia:

Drodzy Blogerzy,

informujemy, że po szczegółowej analizie podjęliśmy decyzję o zamknięciu platformy bloog.pl z dniem 31 marca 2018.

Zgodnie z postanowieniami regulaminu, po tym terminie nie zapewniamy archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w ramach bloog.pl Po 31 marca 2018 wszystkie materiały zostaną automatycznie usunięte.

Zachęcamy do skopiowania treści i polecamy jedną z dwóch największych światowych platform do bezpłatnego blogowania: http://blogspot.com lub https://wordpress.com/learn-more/?v=blog.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub przez formularz na stronie: http://pomoc.wp.pl/formularz.html.
Przepraszamy za niedogodności związane z zamknięciem bloog.pl i liczymy na zrozumienie z Państwa strony.

Zespół Bloog.pl

Tak więc jeśli masz bloga, z których nie chcesz się rozstawać w serwisie Bloog.pl, to masz czas do 31 marca 2018 by zarchiwizować dane i przenieść je na inną platformę (w przypadku „zaplecza” prościej będzie zapomnieć o stronie). Więcej na ten temat pisałem w… tak, w artykule o końcu platformy Blog.pl (i tak, w przypadku Bloog.pl też musisz pożegnać się z adresem).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej