Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Nie jestem (obecnie) specjalnym fanem Google, tak samo, jak wtyczki Yoast SEO do WordPressa (wtyczka, która pojawia się właściwie w każdym zestawieniu „wtyczek, które musisz”, przez co znajduje się prawie na każdej stornie, która trafia pod moją opiekę, a w większości przypadków nikt w niej nic nie robi), ale to właśnie być może dzięki temu duetowi do WordPressa trafi tak podstawowy element, jak obsługa/wsparcie dla pliku mapy strony (sitemap.xml).

WordPress Sitemaps Feature Project Proposal

W swoim poście w serwisie „Make WordPress Core” na WordPress.org, Thierry Muller (z Google) przedstawia propozycję, jak tego typu rozwiązanie miałoby działać. Nie bez znaczenia jest to, że propozycja jest stworzona we współpracy przez Google (największa wyszukiwarka) i Yoast (jedna z najpopularniejszych wtyczek SEO do WordPressa). Tak prezentuje się zaprezentowany schemat:

Jak bardzo jest to istotne zagadnienie niech świadczy przytoczona przez Thierry Muller, we wspomnianym poście informacja, że 4 z 15 najpopularniejszych wtyczek do WordPressa, to właśnie wtyczki służące do generowania mapy strony.

Zresztą z doświadczenia wiem, że jest to też element, który często potrafi przysporzyć problemów. Sam czasem muszę skorzystać ze wtyczki Fix My Feed RSS Repair, bo co jakiś czas pojawia się błąd składni XMLa (wpływ na to mogą mieć np. puste spacje/linie po znaczniku zamykającym fragment kodu PHP).

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)