eBook "Uspokój swoje finanse"

Po pewnym spowolnieniu związanym ze zmianą samej strony, jak i całek koncepcji wracamy na pełne obroty… A tym samym wraca prasówka, czyli krótki przegląd najciekawszych wydarzeń z ostatnich dni, które „z jakiś względów” nie załapały się na oddzielny wpis…

Bizony pozostaną w Kurozwękach

Zacznę od informacji z ostatniej chwili, i choć może nie do końca związanej z profilem strony, to bardzo mnie ucieszyła…

Jak podają (social)media – urzędnicy zmienili zdanie, i tym samy w Kurozwękach pozostaną bizony, tj. nie będą podejmowane działania mające na celu likwidację populacji, takie jak kastracja czy zabijanie (w informacjach wprawdzie przewija się termin/pojęcie „usypianie”, ale co to za „uśpienie” z którego nie można się obudzić – eufemizm) młodych.

Na razie wprawdzie darowano im życie na 15 lat, ale kto wie co będzie za 15 lat… #DamyRadę

I by nie było – żubry też lubię… :-)

LOT: Aukcje nieodebranego bagażu

Jeszcze przez 2 dni możecie wziąć udział w aukcji bagaży nieodebranych przez właścicieli. Aukcja odbywa się już po raz drugi, i tym razem przez internet. Na specjalnej stronie możecie przeglądać wystawione przedmioty, oraz – po rejestracji za 10 zł – wziąć udział w licytacji.

LOT po raz drugi organizuje aukcję zagubionych bagaży, pozostawionych przedmiotów i wózków dziecięcych z całego świata, które przez ponad dwa lata nie zostały odebrane przez właścicieli. Każda walizka skrywa tajemnicę. Dzięki internetowej aukcji każdy może ją odkryć

Dominują walizki, które – wg informacji LOT – zostały otworzone, by usunąć z nich żywność oraz przedmioty zabronione. Reszta ponoć została na miejscu, ale co będzie w której walizce wiedzą tylko pracownicy LOT. My możemy licytować w ciemno, choć postarano się – przy niektórych pozycjach – o „małe podpowiedzi” w stylu:

Mała torba w kolorze zielonym, której zawartość zachwyci nawet najmłodszych podróżników. Kryje w sobie przedmioty należące do jednego z naszych wyjątkowych, najmłodszych pasażerów.

Średnia walizka koloru czerwonego, której zawartość ucieszy każdego mężczyznę. Kryje w sobie bagaż jednego z naszych podróżnych, który lubi spędzać czas nad wodą.

Mała walizka marki Parfois w kolorze brązowym, która zachwyci zarówno dużych, jak i małych podróżników.

Duża walizka marki Hengtong w kolorze czarnym idealnie pasująca do podróżującej mamy.

Mała walizka w kolorze czarnym, idealna dla prawdziwego taty.

Oprócz walizek i wszelkiej maści toreb mamy jeszcze całkiem sporo wózków dziecięcych (tu trochę ciężko mi pojąć, jak można zapomnieć wózka… Może poza sytuacjami gdy w podróży z nami nie brał udziału jego pasażer), lasek czy instrumentów muzycznych… Jest też chodzik, ale być może osoba z niego korzystająca pod wpływem niższego ciśnienia atmosferycznego „tam na górze” poczuła się na tyle dobrze, że… ;-)

Ceny niektórych walizek już sięgają kilku tysięcy, co wydaje się dość absurdalne… Jeśli nie będzie tam antyków, to raczej na (co najmniej) dwuletniej elektronice może być ciężko to odrobić… Chyba, że trafią się jakieś „ubrania znanych projektantów” ;-)

Testy WiFi Calling w Plusie

Plus rozpoczął nabór testerów dla usługi WiFi Calling, która dzięki specjalnej aplikacji (na razie Android) umożliwi odbieranie i wykonywanie połączeń poprzez sieć WiFi, nawet gdy nie ma zasięgu sieci GSM. Co ważne – połączenia wykonujemy i odbieramy z naszego numeru komórkowego.

W ramach testów usługi „Wi-Fi Calling – test” w Plusie mając dostęp do sieci Wi-Fi będziesz mógł bez żadnych opłat:

  • wykonywać połączenia z terenu krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), Norwegii, Islandii, Lichtensteinu na numery komórkowe i stacjonarne w krajach Unii Europejskiej (w tym do Polski), Norwegii, Islandii, Lichtensteinu
  • odbierać połączenia na terenie krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), Norwegii, Islandii, Lichtensteinu.

Wszystko z Twojego numeru telefonu.

Gdybym miał numer w plusie, pewnie bym się skusił:

Pamiętaj, w teście usługi „Wi-fi Calling-Test” mogą wziąć udział tylko osoby fizyczne będące abonentami Plusa w ofercie Plus Abonament.

Usługa działa tylko na telefonach z systemem min. Android 4.4. Test trwa do 21 grudnia 2015. Liczba testerów ograniczona do 10 000.

Zwłaszcza, że w UE za darmo (w zasięgu WiFi) można dzwonić…

Adblock Browser dla Androida i iOS

Pojawiła się oficjalna przeglądarka Adblock Browser dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android i iOS:

Czy jest mniej reklam? Może… Choć warto podłączyć polskie filtry…

Idea Bank udostępnia studio do fotografii reklamowej (packshot studio)

Niedawno ich konto dla firm znalazło się wśród faworytów naszego testu bezpłatnych kont firmowych, a już przygotowali kolejną nowość/atrakcję dla przedsiębiorców, czyli tzw. packshot studio, gdzie można bezpłatnie wykonać zdjęcia produktów na stronę internetową, zdjęcia portretowe, a nawet nagrać krótki film.

Studio wyposażone jest w stół bezcieniowy potrzebny do fotografowania małych przedmiotów np. torebek, telefonów, kosmetyków. Dostępne są w nim dwa tła – szare i białe, które wykorzystać można do sesji portretowych, a także ułożyć na stole w taki sposób, by móc fotografować większe produkty. Klienci mają do dyspozycji aparat Canon 70D o matrycy 20Mpx, co sprawia, że wykonane nim zdjęcia nadają się do druku. Na wyposażeniu studia znajdują się także statywy Manfrotto oraz uniwersalny obiektyw. Dostępne są również trzy studyjne lampy błyskowe – dwie o mocy 400W i jedna 800W, a także kilka różnych końcówek światła np. softbox,  beauty dish.

Dobrze wykonana fotografia to nie wszystko. Aby uzyskać jak najlepszy efekt zdjęć, ważna jest graficzna obróbka. Przedsiębiorca w studiu packshotowym w Idea Hub znajdzie również 23-calowego iMaca z oprogramowaniem Adobe. Wśród dostępnych programów jest Photoshop CC, czyli najbardziej popularne narzędzie do poprawy wyglądu obrazów cyfrowych, Lightroom służący do przeglądania, katalogowania i przewoływania fotografii, Bridge – łączący w sobie funkcjonalności obu wspomnianych programów.

W studiu można również nagrywać filmy, ponieważ lampy świecą nie tylko światłem błyskowym, ale również ciągłym (stałym), które jest idealne do prostego oświetlenia filmowego. Dostępne są również lampy LED-owe.

Studio Packshotowe dostępne jest w Idea Hub przy ul. Polnej 11 w Warszawie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00 oraz w soboty w godz. 9.00-14.00).

Choć ja nadal czekam na aplikację mobilną :-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"