eBook "Uspokój swoje finanse"

Kilkukrotnie wspominałem o tym, że część rachunków (np. gaz, kablówka) płacę za pomocą serwisu BM.pl, i ogólnie chwalę sobie to rozwiązanie, zwłaszcza za automatyczne płatności prosto z podpiętej karty kredytowej. Niewątpliwą zaletą tej usługi jest (był) też fakt, że za takie płatności nie była pobierana żadna opłata (prowizja). Co więcej – swego czasu był nawet jakiś niewielki zwrot na konto w serwisie od każdej transakcji. Ale to powoli dobiega końca, bo już za kilka dni w serwisie pojawią się opłaty za płatności…

Przelewy za Płatności w Blue Media z opłatami

Na początku stycznia dostałem e-mail, w którym Blue Media S.A. (operator serwisu Blue Media, BM.pl) informuje, że z dniem 17 stycznia 2019 promocja „płatność za rachunki – bez prowizji” dobiega końca. Oczywiście nie jest to zaskoczeniem, bo takiego ruchu trzeba było się spodziewać, w końcu usługodawca też jakieś koszty ponosi, nawet jeśli sam jest integratorem płatności.

I tak płatność do PGE będzie obciążona dodatkową prowizją w wysokości 0,99 zł. Płatność za rachunek do Vectry 1,50 zł (ciekawe czym podpadli ;-)). Pozostałe zaś płatności kosztują 1 zł.

Choć nie są to jakieś specjalnie wysokie opłaty, to przyznam, że spodziewałem się czegoś w granicach 50 groszy. A z racji tego, że jedyna rachunki, które obecnie opłacam… A w sumie to opłacałem, bo ostatnio pojawił się jakiś problem z zaciąganiem takich informacji z PGNiG (pakiet Prąd i Gaz), to już z serwisu usunąłem kartę kredytową. Zwłaszcza, że e-BOK (mBok) PGNiG w nowej odsłonie – w tym na telefonie – działa obecnie całkiem nieźle, i z jego poziomu za 49 groszy mogę dokonać szybkiej płatności za rachunki. Oczywiście też z karty kredytowej… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"