eBook "Uspokój swoje finanse"

Pod koniec listopada 2017 napisałem o moich wrażeniach z przejścia na ofertę PiG (Prąd i Gaz) z PGNiG. Nie ma co ukrywać – nie było tam raczej za wiele pozytywnych elementów, bo ogólnie gdybym (wtedy) miał jeszcze raz podejmować taką decyzje, to pewnie zostałbym z prądem w PGE. W kwietniu tego roku pod artykułem napisałem komentarz Paweł, który podał link do aplikacji mBOK PGNiG, która rozwiązuje przynajmniej jeden mój problem ze świnką…

Aplikacja mBOK PGNiG

Gdy w  kwietniu, zaraz po komentarzu Pawła pobierałem aplikację, to miała jakieś 1000 pobrań. Od tego czasu minął prawie miesiąc, i wiele się nie zmieniło. No ale nie ma co się dziwić, w końcu to nie jakaś wypasiona aplikacja ze durnymi tapetami… ;-)

Sama aplikacja wydaje się OK, choć zaskoczyło mnie to, że przy pierwszym uruchomieniu nie mogłem się zalogować na swoje dane – musiałem założyć nowe (kolejne) konto. Ale jak wyjaśniają w sklepie Google Play – jest to cena niezależności:

Aplikacja mBOK jest nową aplikacją, niezależną od eBOK, dlatego dane logowania eBOK nie zadziałają

Poza tym drobiazgiem aplikacja wygląda poprawnie, choć na razie mamy tu tylko podstawowe opcje, takie jak podgląd faktury, która możemy opłacić bezpośrednio z aplikacji (oczywiście z dodatkową prowizją), możliwość zmiany niektórych elementów związanych z umowa (głównie nasze dane), oraz możemy podać stan liczników:

Tak, liczników – bo z poziomu aplikacji możemy zrobić coś, czego nie można (cały czas jeszcze) zrobić przez e-BOK dostępny przez przeglądarkę internetową. Możemy podać nie tylko stan licznika w gazu, ale również prądu, co rozwiązuje przynajmniej jedną z moich bolączek związanych z usług a PiG. I w sumie to chyba tylko do tego obecnie używam aplikacji, bo np. sprawdzanie wysokości ostatniego rachunku – czy to za prąd, czy za gaz – aż tak mnie nie pasjonuje… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
eBook "Uspokój swoje finanse"
Patryk
eBook "Uspokój swoje finanse"