Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (na dobry początek)

Dziś w kontekście AI (Sztucznej Inteligencji, SI) pewnie wypadałoby napisać o nowym “produkcie” od OpenAI, czyli Sora, czyli nowym modelu do generowania filmów wideo, przy którym liczne serwisy do generowania wideo za pomocą AI wypadają… No średnio, ale to i tak będzie eufemizm. Ja jednak uznałem, że to dobry moment, by nadrobić zaległości w kontekście AI i motywu Divi do WordPressa.

Nowe opcje związane z AI w motywie Divi

Prawie równo pół roku temu, opublikowałem artykuł “Divi AI, czyli jakby ChatGPT i Midjourney zintegrowane bezpośrednio z edytorem stron Divi, dla generowania przez AI tekstów i grafik”. Dziś można napisać, że to, co tam było, to był dopiero wstęp do prawdziwej zabawy z AI w motywie Divi.

Divi AI Image Editor

Zacznę od starszej nowości, czyli Divi AI Image Editor, czyli wbudowanego w Divi edytora grafik, oczywiście działającego na bazie AI:

Można powiedzieć, że to taki Photoshop AI wbudowany bezpośrednio w motyw Divi. Na wideo wygląda to rewelacyjnie, ale z doświadczenia wiem, że w codziennej pracy czasem efekty nie są aż tak spektakularne czy łatwe do wdrożenia. Natomiast czasem faktycznie, szczęka opada na podłogę, patrząc co obecnie można zrobić z grafikami bezpośrednio z poziomu page buildera wbudowanego w motyw do WordPressa.

Divi Code AI

Druga nowość związana z AI, jaka pojawiła się relatywnie niedawno w Divi, to Divi Code AI, czyli możliwość generowania za pomocą AI, bezpośrednio z poziomu edytora Divi kodów CSS, HTML i JavaScript:

I przyznam, że gdy pierwszy raz zobaczyłem, jak to działa na powyższym filmie, od razu wręcz musiałem, sam to przetestować. No i tu podobnie jak z grafikami powyżej – czasem jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, a czasem… no cóż.

Choć może się wydawać, że jest to genialne rozwiązanie dla osób mniej zaawansowanych technicznie, to z kilku testów przeprowadzonych na żywych okazach wiem, że niekoniecznie. Nie tylko dlatego, że czasem często kod wymaga poprawek, by faktycznie robił to, co powinien robić. Ale też, by zlecić coś do wygenerowania, trzeba wiedzieć, nie tylko czego się oczekuje, ale jak nazwać niektóre opcje…

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)