Gdy jedne projekty/usługi zmieniają się na lepsze (jak np. opisywana chwile temu usługa Firefox Send), inne na gorsze. I niestety, ale ten kierunek – zmiana na gorsze – wybrała ekipa odpowiedzialna za usługę Dropbox. Przynajmniej jeśli chodzi o użytkowników bezpłatnej wersji Dropbox Basic…

Dropbox z limitem przypisanych do konta urządzeń

Jeszcze kilka lat temu byłem dość aktywnym użytkownikiem Dropboxa, miałem różne katalogi pod różne projekty – część dostępna tylko dla mnie (i ekipy Dropboxa), inne współdzielone ze znajomymi. Ale gdzieś tak od 2 czy 3 lat Dropbox właściwie stał się dla mnie jednym z narzędzi synchronizujących zdjęcia zrobione telefonem z komputerem. Oczywiście nie tylko, ale reszta to marginalne obecnie zadania. Więc raczej nie będę miał problemu, by z usługi zrezygnować, zwłaszcza po tym, co znalazłem w pomocy usługi:

Basic users have a three device limit as of March 2019. (…) If you’ve reached your device limit, you can change which three devices are linked to your account. To do so, unlink devices you don’t want on your account (down to less than three), and then link the devices that you do want.

If you’re a Basic user and you linked more than three devices prior to March 2019, all of your previously linked devices will remain linked, but you can’t link additional devices.

Tak więc obecnie w planie bezpłatnym możemy korzystać maksymalnie z 3 urządzeń na raz (urządzeń z zainstalowaną aplikacją, przez przeglądarkę tego limitu oczywiście nie ma). I jeszcze kilka lat temu machnąłbym na to ręką, bo i tak korzystałem z Dropboxa na komputerze stacjonarnym, laptopie i jednym telefonie. Obecnie są momenty, że taka liczba urządzeń może być niewystarczająca.

Tak się tylko zastanawiam, czy zaraz nie pojawią się jakieś alternatywne aplikacje klienckie, które będą pozwalały korzystać z Dropboxa po API (OAuth2), zwłaszcza że mamy tam dwa poziomy dostepu – tylko do katalogu aplikacji (Dropbox App auth code), lub do wszystkich plików na koncie (Dropbox  auth code). A na razie nie znalazłem nigdzie informacji, by wspomniane ograniczenie miało dotyczyć również takiego dostępu… ;-)

(!) Zgłoś błąd na stronie
Pomogłem? To może postawisz mi wirtualną kawę?
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej