Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)

Jakiś czas temu w motywach Divi i Extra (Divi Builder) pojawiła się opcja pozwalająca kopiować style/ustawienia danego elementu do innych, podobnych elementów. Było to spore usprawnienie pracy, zwłaszcza gdy korzystamy na stronie wielokrotnie z jakiegoś elementu (np. CTA). Dzięki temu, po “odpicowaniu” jakiegoś modułu, możemy szybko przełożyć jego wygląd/ustawienia na inne moduły tego typu. Dziś ukazała się aktualizacja, która przenosi to na kolejny poziom…

Szybka edycja globalnych ustawień domyślnych w motywie Divi i Extra (i Divi Builder)

Teraz możemy bezpośrednio z edytora Divi (Divi Builder) w prosty sposób ustawić domyślne parametry dla danego modułu, które nie tylko będą stosowane do nowych modułów danego typu, ale i do wszystkich już utworzonych.

Dzięki temu szybko możemy zmienić globalnie, na całej stronie np. wygląd przycisków, gdy tylko uznamy, że warto taką zmianę przeprowadzić.

Dodatkowe opcje pojawiły się również w menu kontekstowym modułów/elementów, gdzie oprócz wprowadzonych wcześniej opcji dotyczących kopiowania stylu/ustawień modułu, dodano opcje związane z zarządzaniem stylami/ustawieniami domyślnymi:

Jest to bardzo dobra zmiana, a wręcz mógłbym powiedzieć: nareszcie!

Widać też, że Divi Builder powoli przejmuje na siebie coraz więcej opcji związanych ze stylizacją modułów wykorzystywanych w motywach Divi czy Extra. Co jest w sumie logiczne, zważywszy na to, że Divi Builder wprawdzie jest integralną częścią tych motywów, to występuje również jako niezależna wtyczka (tzw. page builder), z której można korzystać w połączeniu z właściwie dowolnym motywem.

(!) Zgłoś błąd na stronie | Lub postaw nam kawę :-)
LUTy dla D-Cinelike (DJI Mini 3 Pro, DJI Avata, OSMO Pocket) od MiniFly
Wdrożenie Omnibusa w sklepie na WooCommerce
Jak (legalnie) latać dronem w Kategorii Otwartej
Tworzysz stronę internetową i potrzebujesz pomocy?
Patryk
Kurs "WordPress: Pierwsze kroki" (bezpłatna lekcja)